Premiera codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.30. Powtórka audycji (od wtorku do piątku oraz w poniedziałek) o godz. 8.00
Region pełen lata
Cykl, w którym chcemy odkrywać różne zakątki naszego województwa, ludzi z nim związanych, a także informować o imprezach, które będą nam towarzyszyć w czasie tych wakacji. Będziemy podpowiadać, jak spędzać wolny czas w mieście i na wsi, na osiedlu i na łonie natury. Nie zabraknie też przepisów smaków regionu i przepisów kulinarnych.

Coraz częściej stawia się na edukację ekologiczną, w zakresie segregacji odpadami stawia się na dzieci – tak też czyni Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami w Toruniu. Dlaczego? Jaka powinna być ta edukacja – aby zainteresowała najmłodszych, a jednocześnie przynosiła efekty? Co same dzieci wiedzą o segregacji odpadami i, jak mają ją zorganizowaną w swoich domach? Jaka jest zależność między segregacja odpadami a recyklingiem, który pozwala na przykład z 1 mln telefonów komórkowych uzyskać nawet 15 ton miedzi, 350 kg srebra, 34 kg złota czy 14 kg palladu? A z recyclingu jednej tony papieru, pozwala zaoszczędzić ponad 26 tys. litrów wody? Na te pytania odpowiemy już w piątek (20.07), w programie Region pełen lata.
do góry