Emisja w każdą środę o godz. 17.35, druga emisja w czwartek o 20.35.
Samorządni
Tygodnik, w którym poruszamy najważniejsze problemy dotyczące życia mieszkańców miast i wsi. W każdym odcinku programu do studia zapraszamy gości – samorządowców, urzędników i ekspertów, którzy prowadzą dyskusję z Małgorzatą Rogatty lub Bogumiłem Radajewskim. W programie docieramy tez do mieszkańców, którzy opowiadają o swoich bolączkach, bądź sukcesach.

W najbliższym programie (26 i 27 kwietnia) zastanowimy się, czy ustrój samorządu terytorialnego w Polsce wymaga zmian. Czy dobrym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie dwukadencyjności w przypadku prezydentów, burmistrzów i wójtów? Czy zmian wymaga szczebel samorządu powiatowego - czy wybór bezpośredni starostów byłby dobrym rozwiązaniem? Od lat pojawiają się również głosy za likwidacją powiatów albo za ich łączeniem. Dlaczego nie sprawdza się instytucja referendum lokalnego (zbyt niska frekwencja)? Czy marszałkowie województw powinni być wybierani w drodze głosowania powszechnego?

W województwie kujawsko-pomorskim jest rekordowa w kraju liczba włodarzy gmin, którzy sprawują swój urząd dwie i więcej kadencji - stanowią oni 71 proc. wszystkich włodarzy. Takie dane przedstawiła ostatnio Państwowa Komisja Wyborcza.

Dyskusję z gośćmi w studio poprowadzi Bogumił Radajewski.
do góry