Premiera co dwa tygodnie, w piątek o godz. 19.15; kolejne emisje w sobotę o 11.00 i poniedziałek o 12.45
Po oklaskach
Magazyn kulturalny Urszuli Guźleckiej jest omówieniem najważniejszych wydarzeń kulturalnych nie tylko bezpośrednio po zaistnieniu, ale w trakcie ich trwania; tak, aby widz miał szansę skonfrontować swoją opinię z ocenami krytyków czy wykonawców: więc wystawa prezentowana w czasie wernisażu, ale w dalszym ciągu otwarta dla zwiedzających; premiera operowa (lub teatralna) i wchodzący do repertuaru spektakl. Obok wydarzeń magazyn jest też próbą pokazania najciekawszych twórców związanych w taki czy inny sposób z regionem, wydobycia niektórych z nich z zapomnienia. Tytuł "Po oklaskach" sugeruje pewną ocenę wydarzeń. Kiedy milkną oklaski, potrzebujemy chwili czasu, aby zastanowić się czy wydarzenie, w którym uczestniczyliśmy było tylko imprezą czy rzeczywiście wydarzeniem wysokiej rangi. Program ma na celu pomóc w wyborze najbardziej wartościowych.

W najbliższym magazynie (20, 21 i 23 lipca) zaprezentowane zostaną fragmenty koncertu inaugurującego letni cykl „Akademia w Zabytkach”. Jego organizatorem jest Akademia Muzyczna w Bydgoszczy, która w ten sposób prezentuje szerokie grono wykonawców i ułatwia dostęp do muzyki w czasie wakacji. Pierwszy koncert odbywał się w Kościele Zbawiciela w Bydgoszczy. Mówią o nim zarówno wykonawcy- Renata i Radosław Marcowie- profesorowie bydgoskiej uczelni muzycznej jak i organizatorzy.

Nowe aranżacje wystaw w Domu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Po kilku miesiącach remontu i modernizacji Dom Mikołaja Kopernika stał się miejscem opowieści nie tylko o życiu wielkiego astronoma i jego rodziny, ale też o historii astronomii od czasów najdawniejszych. Ekspozycje tradycyjne wzbogacone zostały o pokazy multimedialne, które przenoszą odbiorców do starożytności, średniowiecza i w epoki po odkryciu dokonanym przez Mikołaja Kopernika.

W Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku z kolei wystawa czworga współczesnych artystów pod nazwą „Historie polskie”. Autorzy, opowiadając o współczesnej Polsce, nawiązują do tradycji, historii, sztuki ludowej i własnych obserwacji. Tworzą portret Polaków nie zawsze na serio posługując się różnymi technikami malarskimi i filmem.

Na koniec, jak zawsze, propozycje czytelnicze i repertuarowe.
do góry