Premiera co dwa tygodnie, w piątek o godz. 19.15; kolejne emisje w sobotę o 11.00 i poniedziałek o 12.45
Po oklaskach
Magazyn kulturalny Urszuli Guźleckiej jest omówieniem najważniejszych wydarzeń kulturalnych nie tylko bezpośrednio po zaistnieniu, ale w trakcie ich trwania; tak, aby widz miał szansę skonfrontować swoją opinię z ocenami krytyków czy wykonawców: więc wystawa prezentowana w czasie wernisażu, ale w dalszym ciągu otwarta dla zwiedzających; premiera operowa (lub teatralna) i wchodzący do repertuaru spektakl. Obok wydarzeń magazyn jest też próbą pokazania najciekawszych twórców związanych w taki czy inny sposób z regionem, wydobycia niektórych z nich z zapomnienia. Tytuł "Po oklaskach" sugeruje pewną ocenę wydarzeń. Kiedy milkną oklaski, potrzebujemy chwili czasu, aby zastanowić się czy wydarzenie, w którym uczestniczyliśmy było tylko imprezą czy rzeczywiście wydarzeniem wysokiej rangi. Program ma na celu pomóc w wyborze najbardziej wartościowych.

Najbliższy magazynie (13, 14 i 15 kwietnia) zaczniemy od wystawy dzieł Salvadora Dalego. Był jednym z najbardziej rozpoznawalnych artystów XX wieku i najsłynniejszym surrealistą, którego prace znajdują się w najbardziej renomowanych muzeach świata. Salvador Dali - hiszpański malarz i grafik, którego dzieła oglądać można na wystawie w Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie. Wszystkie prace o tematyce biblijnej pochodzą z kolekcji gruzińskiej rodziny Kesauri. W materiale ukazana została wystawa oraz wypowiedzi m.in. członków rodziny Kesauri.

Promocja młodych muzyków, kompozytorów i dyrygentów przez Toruńską Orkiestrę Symfoniczną, która realizuje program "Artysta - rezydent". W ramach tego programu 4 koncertu w sezonie wspólnie z orkiestrą daje tegoroczny rezydent Michał Szymanowski - pianista rodem z Bydgoszczy. Artysta opowiada o szansie jaką daje udział w takim programie i swoim podejściu do muzyki współczesnej.

Wystawa prac, głównie monotypii, Jerzego Tchórzewskiego w Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy. Jerzy Tchórzewski - zmarły w 1999 roku - był jednym z najwybitniejszych polskich twórców. Surrealistą podejmującym tematykę wojenną. Wszystkie zaprezentowane po raz pierwszy w Bydgoszczy prace, pochodzą z kolekcji jego syna, Krzysztofa Tchórzewskiego.

Na koniec nowości wydawnicze i koncertowe.
do góry