Premiera co dwa tygodnie, w piątek o godz. 19.15; kolejne emisje w sobotę o 11.00 i niedzielę o 17.55
Po oklaskach
Magazyn kulturalny Urszuli Guźleckiej jest omówieniem najważniejszych wydarzeń kulturalnych nie tylko bezpośrednio po zaistnieniu, ale w trakcie ich trwania; tak, aby widz miał szansę skonfrontować swoją opinię z ocenami krytyków czy wykonawców: więc wystawa prezentowana w czasie wernisażu, ale w dalszym ciągu otwarta dla zwiedzających; premiera operowa (lub teatralna) i wchodzący do repertuaru spektakl. Obok wydarzeń magazyn jest też próbą pokazania najciekawszych twórców związanych w taki czy inny sposób z regionem, wydobycia niektórych z nich z zapomnienia. Tytuł "Po oklaskach" sugeruje pewną ocenę wydarzeń. Kiedy milkną oklaski, potrzebujemy chwili czasu, aby zastanowić się czy wydarzenie, w którym uczestniczyliśmy było tylko imprezą czy rzeczywiście wydarzeniem wysokiej rangi. Program ma na celu pomóc w wyborze najbardziej wartościowych.

W kolejnym magazynie (17, 18 i 19 marca) mowa będzie o najnowszej premierze w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu, czyli "Poskromieniu złośnicy" Szekspira. Reżyser Justyna Celeda przeniosła akcję z XVI-wiecznej Padwy w czasy współczesne, skupiając się przede wszystkim na emocjach jakie niesie z sobą walka pomiędzy złośnicą Katarzyną a próbującym ją okiełznać Petruchiem.

Wystawa fotografii, malarstwa i instalacji Michała Kokota w toruńskiej Galerii Sztuki Wozownia. To pierwsza pośmiertna ekspozycja artysty zmarłego w marcu 2014 roku. Michał Kokot był bardzo mocno związany z Toruniem i Osiekiem, który był dla niego wielką inspiracją. Trudne życie ludzi wsi, ich prostota, wpisanie w przyrodę - to były najczęstsze motywy prac.

"U źródeł wiary"- wystawa polskiej sztuki ludowej inspirowanej Starym Testamentem w Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle. Czas Wielkiego Postu przynosi wystawy zachęcające do refleksji nad rolą wiary w życiu człowieka i wydarzeniami sprzed 2000 lat, które znajdują odbicie także dziś; jak chociażby exodus ludzkości czy groźba Apokalipsy.

Na koniec nowości wydawnicze i czytelnicze.
do góry