Premiera co dwa tygodnie, w piątek o godz. 19.15; kolejne emisje w sobotę o 11.00 i niedzielę o 17.55
Po oklaskach
Magazyn kulturalny Urszuli Guźleckiej jest omówieniem najważniejszych wydarzeń kulturalnych nie tylko bezpośrednio po zaistnieniu, ale w trakcie ich trwania; tak, aby widz miał szansę skonfrontować swoją opinię z ocenami krytyków czy wykonawców: więc wystawa prezentowana w czasie wernisażu, ale w dalszym ciągu otwarta dla zwiedzających; premiera operowa (lub teatralna) i wchodzący do repertuaru spektakl. Obok wydarzeń magazyn jest też próbą pokazania najciekawszych twórców związanych w taki czy inny sposób z regionem, wydobycia niektórych z nich z zapomnienia. Tytuł "Po oklaskach" sugeruje pewną ocenę wydarzeń. Kiedy milkną oklaski, potrzebujemy chwili czasu, aby zastanowić się czy wydarzenie, w którym uczestniczyliśmy było tylko imprezą czy rzeczywiście wydarzeniem wysokiej rangi. Program ma na celu pomóc w wyborze najbardziej wartościowych.

W kolejnym magazyn (28, 29 i 30 kwietnia) zaprezentowana zostanie wystawa grafik Francisco Goi - najwybitniejszego hiszpańskiego artysty przełomu XVIII i XIX wieku. Ekspozycję otwarto w bydgoskim Muzeum Okręgowym. Zebrane na niej prace pokazują nie tylko talent Goi ale też jego odwagę. Francisco Goya w swoich grafikach krytykował okrucieństwo wojny, arystokrację, kler i ciemnotę społeczeństwa.

Wystawa Ewy Kuryluk, wybitnej polskiej artystki współczesnej, w Galerii Sztuki Wozownia w Toruniu. Niektóre prace pokazane zostały w Polsce po raz pierwszy. Ewa Kuryluk, mieszkająca na stałe za granicą, pokazała wczesne swoje grafiki powstałe jako pragnienie symbiozy człowieka i przyrody.

80-lecie wybitnego współczesnego kompozytora, wykładowcy Akademii Muzycznej w Bydgoszczy - prof. Zbigniewa Bargielskiego. Urodziny stały się okazją do zorganizowania całej serii koncertów, podczas których prezentowana jest muzyka Z. Bargielskiego.

Na koniec nowości wydawnicze i czytelnicze.
do góry