Premiera co dwa tygodnie, w piątek o godz. 19.15; kolejne emisje w sobotę o 11.00 i niedzielę o 17.55
Po oklaskach
Magazyn kulturalny Urszuli Guźleckiej jest omówieniem najważniejszych wydarzeń kulturalnych nie tylko bezpośrednio po zaistnieniu, ale w trakcie ich trwania; tak, aby widz miał szansę skonfrontować swoją opinię z ocenami krytyków czy wykonawców: więc wystawa prezentowana w czasie wernisażu, ale w dalszym ciągu otwarta dla zwiedzających; premiera operowa (lub teatralna) i wchodzący do repertuaru spektakl. Obok wydarzeń magazyn jest też próbą pokazania najciekawszych twórców związanych w taki czy inny sposób z regionem, wydobycia niektórych z nich z zapomnienia. Tytuł "Po oklaskach" sugeruje pewną ocenę wydarzeń. Kiedy milkną oklaski, potrzebujemy chwili czasu, aby zastanowić się czy wydarzenie, w którym uczestniczyliśmy było tylko imprezą czy rzeczywiście wydarzeniem wysokiej rangi. Program ma na celu pomóc w wyborze najbardziej wartościowych.

W najbliższym magazynie (16, 17 i 18 lutego) znajdą się fragmenty koncertu z cyklu "100 lat niepodległości", które rozpoczęła Filharmonia Pomorska. Ich celem jest przypomnienie polskiego dziedzictwa muzycznego. Podczas koncertu lutowego wykonywane były dzieła Ignacego Jana Paderewskiego i Witolda Lutosławskiego. O randze tych dzieł i polskim wkładzie w kulturę światową mówią: dyrygent Mirosław Jacek Błaszczyk i pianista Jakub Kuszlik.

Wielka monograficzna wystawa poświęcona prof. Stefanowi Narębskiemu - zmarłemu w 1966 roku konserwatorowi zabytków, artyście, współtwórcy Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. To pierwsza tak pokaźna ekspozycja dotycząca twórczości artysty od 50 lat.

Wystawa "skarbu bydgoskiego" w Muzeum Okręgowym im. L. Wyczółkowskiego. W krótkim czasie po odnalezieniu na wystawie wystawione zostały wielkiej wartości złote monety, dewocjonalia oraz biżuteria znalezione w bydgoskiej katedrze.

Na koniec nowości wydawnicze i koncertowe.
do góry