Premiera co dwa tygodnie, w piątek o godz. 19.15; kolejne emisje w sobotę o 11.00 i niedzielę o 17.55
Po oklaskach
Magazyn kulturalny Urszuli Guźleckiej jest omówieniem najważniejszych wydarzeń kulturalnych nie tylko bezpośrednio po zaistnieniu, ale w trakcie ich trwania; tak, aby widz miał szansę skonfrontować swoją opinię z ocenami krytyków czy wykonawców: więc wystawa prezentowana w czasie wernisażu, ale w dalszym ciągu otwarta dla zwiedzających; premiera operowa (lub teatralna) i wchodzący do repertuaru spektakl. Obok wydarzeń magazyn jest też próbą pokazania najciekawszych twórców związanych w taki czy inny sposób z regionem, wydobycia niektórych z nich z zapomnienia. Tytuł "Po oklaskach" sugeruje pewną ocenę wydarzeń. Kiedy milkną oklaski, potrzebujemy chwili czasu, aby zastanowić się czy wydarzenie, w którym uczestniczyliśmy było tylko imprezą czy rzeczywiście wydarzeniem wysokiej rangi. Program ma na celu pomóc w wyborze najbardziej wartościowych.

W kolejnym magazynie (17, 18 i 19 lutego) znajdzie się rozmowa z Ireną Santor - pierwszą damą polskiej piosenki. Wokalistka już od blisko 60 lat cieszy się niezmienną sympatią publiczności nagrywając wciąż nowe płyty i koncertując. Niedawno wystąpiła w Operze Nova w Bydgoszczy. W materiale znalazły się fragmenty jej bydgoskiego koncertu oraz rozmowa z Ireną Santor, która wychowała się w Solcu Kujawskim spędzając w nim pierwszych 14 lat swojego życia.

50-lecie "Kalendarza Bydgoskiego", który od pół wieku jest prawdziwym kompendium wiedzy o mieście. Jego gospodarce, historii, kulturze i ludziach. O roli i znaczeniu "Kalendarza Bydgoskiego" opowiadają jego szefowie i autorzy zamieszczanych w nim artykułów. Bydgoszcz należy do nielicznych miast posiadających tego typu kalendarz - rocznik.

50-lecie "Kalendarza Bydgoskiego", który jest swego rodzaju kompendium wiedzy na temat gospodarki, historii i kultury Bydgoszczy. ten ukazujący się od 1967 roku rocznik jest opowieścią o mieście. Na przestrzeni pół wieku artykuły zamieszczało w nim ok. 800 publicystów - głównie dziennikarzy. Niektórzy z nich opowiadają o swoistym fenomenie "Kalendarza".

Wystawa ceramiki użytkowej i dekoracyjnej we włocławskim Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej. Wyjątkowo atrakcyjne eksponaty stworzone zostały w 20 polskich fabrykach, począwszy od XVIII wieku na 1939 roku skończywszy. Wszystkie pochodzą z bardzo bogatej kolekcji włocławskiego muzeum, liczącej ponad 2 tys. przedmiotów. Na wystawie znalazło się blisko 300.

Na koniec nowości wydawnicze i czytelnicze.

Na koniec nowości wydawnicze i czytelnicze.
do góry