Premiera co dwa tygodnie, w piątek o godz. 19.15; kolejne emisje w sobotę o 11.00 i niedzielę o 17.55
Po oklaskach
Magazyn kulturalny Urszuli Guźleckiej jest omówieniem najważniejszych wydarzeń kulturalnych nie tylko bezpośrednio po zaistnieniu, ale w trakcie ich trwania; tak, aby widz miał szansę skonfrontować swoją opinię z ocenami krytyków czy wykonawców: więc wystawa prezentowana w czasie wernisażu, ale w dalszym ciągu otwarta dla zwiedzających; premiera operowa (lub teatralna) i wchodzący do repertuaru spektakl. Obok wydarzeń magazyn jest też próbą pokazania najciekawszych twórców związanych w taki czy inny sposób z regionem, wydobycia niektórych z nich z zapomnienia. Tytuł "Po oklaskach" sugeruje pewną ocenę wydarzeń. Kiedy milkną oklaski, potrzebujemy chwili czasu, aby zastanowić się czy wydarzenie, w którym uczestniczyliśmy było tylko imprezą czy rzeczywiście wydarzeniem wysokiej rangi. Program ma na celu pomóc w wyborze najbardziej wartościowych.

W kolejnym magazyn (9, 10 i 11 czerwca) mowa będzie o III Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Dawnej im. Piotra z Grudziądza. Jego celem jest popularyzowanie polskiego i europejskiego dziedzictwa muzycznego, a przede wszystkim Piotra z Grudziądza - wybitnego kompozytora i poety, który był jednym z najwybitniejszych twórców średniowiecznej Europy. W materiale fragmenty koncertu ikony muzyki dawnej jakim jest Zespół "Ars Nova".

Tytuł doktora honoris causa Akademii Muzycznej w Łodzi dla Ireny Santor! Po raz pierwszy w historii muzyki polska piosenkarka wyróżniona została najwyższą godnością akademicką. To wyraz uznania dla 60-letniej działalności artystycznej wywodzącej się z naszego regionu artystki.

Jedyna w Polsce wystawa prac malarskich Anny Kluzy, które złożyły się na pełnometrażowy film o Vincencie van Goghu "Loving Vincent". Ta absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku wzięła udział w międzynarodowym projekcie z udziałem kilkudziesięciu malarzy z całej europy, który tworzyli na potrzeby filmu. Wystawę swoich prac zaprezentowała w Galerii Autorskiej w Bydgoszczy.

Na koniec nowości wydawnicze i czytelnicze.
do góry