Premiera co dwa tygodnie, w piątek o godz. 19.15; kolejne emisje w sobotę o 11.00 i niedzielę o 17.55
Po oklaskach
Magazyn kulturalny Urszuli Guźleckiej jest omówieniem najważniejszych wydarzeń kulturalnych nie tylko bezpośrednio po zaistnieniu, ale w trakcie ich trwania; tak, aby widz miał szansę skonfrontować swoją opinię z ocenami krytyków czy wykonawców: więc wystawa prezentowana w czasie wernisażu, ale w dalszym ciągu otwarta dla zwiedzających; premiera operowa (lub teatralna) i wchodzący do repertuaru spektakl. Obok wydarzeń magazyn jest też próbą pokazania najciekawszych twórców związanych w taki czy inny sposób z regionem, wydobycia niektórych z nich z zapomnienia. Tytuł "Po oklaskach" sugeruje pewną ocenę wydarzeń. Kiedy milkną oklaski, potrzebujemy chwili czasu, aby zastanowić się czy wydarzenie, w którym uczestniczyliśmy było tylko imprezą czy rzeczywiście wydarzeniem wysokiej rangi. Program ma na celu pomóc w wyborze najbardziej wartościowych.

W kolejnym magazyn (26, 27 i 28 maja) mowa będzie o Europejskiej Nocy Muzeów i prezentacji przez bydgoskie Muzeum Okręgowe nowego obrazu Leona Wyczółkowskiego pod nazwą "Baca". Muzea prześcigają się w rozmaitych atrakcjach dla zwiedzających, aby zachęcić ich do kontaktu ze sztuką. W Bydgoszczy prezentacji obrazu towarzyszyły pokazy góralskich strojów i muzyki. Organizatorzy Nocy Muzeów mówią o jej fenomenie i znaczeniu nowego zakupu.

Wystawa ceramiki bolesławieckiej w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku. Ceramika z Bolesławca znana jest na całym świecie m.in. dzięki niezwykle atrakcyjnemu wzornictwu i trwałości wyrobów. Ekspozycja prezentuje jej rozwój i zmiany na przestrzeni ostatnich 500 lat.

Daniel Stabrawa po raz pierwszy od 15 lat w Bydgoszczy. Wybitny skrzypek, który od 30 lat jest pierwszym koncertmistrzem Filharmoników Berlińskich - jednej z najlepszych orkiestr europejskich - poprowadził koncert Capelli Bydgostiensis. W latach 1995-2002 był szefem artystycznym tej orkiestry kameralnej. Teraz przyjechał z okazji jubileuszu 55-lecia Capelli.

Na koniec nowości wydawnicze i czytelnicze.
do góry