Premiera raz w miesiącu, w poniedziałek o 19.30; kolejna emisja w niedzielę o 11.15 i jeszcze raz w poniedziałek o 18.30.
Archiwum B
"Archiwum B" to telewizyjne spotkanie miłośników historii miasta, zainicjowane w Miejskim Ośrodku Kultury, który każdego miesiąca przygotowuje również wieczór poświęcony pielęgnowaniu bydgoskiej tożsamości historycznej pod takim samym szyldem. Autorem programu jest Adam Gajewski a partnerem medialnym projektu - TVP Bydgoszcz.

"Fortepianu żywot wtóry..." - to tytuł najbliższego odcinka cyklu (7, 13 i 14 maja). Naprawdę nowe życie tchnięto niedawno w historyczny fortepian należący do polskiego kompozytora Zygmunta Noskowskiego, żyjącego i działającego u progu odzyskania niepodległości. Instrument odrestaurowało miasto Bydgoszcz i stał się on obecnie ozdobą Kolekcji Zabytkowych Fortepianów im. Andrzeja Szwalbego, prezentowanej w Ostromecku. To miejsce staje się konsekwentnie prawdziwym skarbcem dla miłośników historycznych instrumentów oraz przemysłu fortepianowego na ziemiach polskich.
do góry