Premiera co dwa tygodnie, w sobotę o 18.10; kolejne emisje w niedzielę o 19.25 i poniedziałek o 19.45
Ogródek bez ogródek
Program dla miłośników działek i przydomowych ogrodów. Radzimy, jak zakładać i pielęgnować piękny ogród; kiedy i jakie sadzić kwiaty; jak dbać o taras, altanę (podłoże, oświetlenie, płot), oczko wodne; jak walczyć ze szkodnikami. Magdalena Żakowska odwiedza działkowców i mieszkańców regionu, pielęgnujących piękne ogrody a z ogrodnikiem Rafałem Miszewskim doradza, jak sadzić, pielić, przycinać rośliny.

Wyznacza granice działki i zapewnia bezpieczeństwo. Może wygłuszyć hałaśliwe otoczenie i stworzyć tło dla roślin. Musi być solidne i odporne na działanie wielu czynników. Dobrze, by było też ozdobą posesji. Wrzesień to szczyt sezonu na stawianie ogrodzeń. Gdy budowa domu dobiega końca, możemy wreszcie postawić kropkę nad "i", grodząc naszą posesję. I choć ta inwestycja nie wygląda na skomplikowaną, to i tu nie możemy sobie pozwolić na pochopne i nieprzemyślane decyzje.

W najbliższym programie (9, 10 i 11 września) specjaliści z firmy zajmującej się budową ogrodzeń podpowiedzą, w jakich przypadkach konieczne będzie zgłoszenie budowy do starostwa. I jak należy przygotować solidny fundament. Zaprezentują także modne i trwałe materiały, w postaci bloczków łupanych, gotowych paneli i przęseł oraz - niezastąpionego w nowoczesnej stylistyce - betonu architektonicznego. Ogrodzenie to nie tylko płot. Podpowiemy jaką wybrać bramę, by komfortowo służyła nam przez wiele lat oraz pokażemy niezawodne napędy.
do góry