Telewizja Polska ogłosiła 4. edycję otwartego przeglądu konkursowego, tym razem na przedstawienie teatralne pod hasłem „Nasza klasyka i Sceny z Szekspira” w ramach Internetowego Teatru TVP dla szkół. Konkurs skierowany jest do szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz domów kultury i innych organizacji oświatowych.

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego TVP otwiera kolejną, czwartą już edycję Internetowego Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych iTeatr! Hasłem przewodnim tej edycji jest „Nasza klasyka i Sceny z Szekspira”. Tym razem chcemy zainspirować uczestników do teatralnych poszukiwań i odkrywania fascynujących tematów poruszanych nie tylko przez klasyków polskich, ale również Wiliama Szekspira - tego wyjątkowego autora, w 400. rocznicę jego śmierci.

Internetowy Przegląd Uczniowskich Zespołów Teatralnych towarzyszy projektowi iTeatr od początku jego istnienia. W tym roku do jego uczestnictwa zapraszamy zespoły i grupy teatralne w różnym wieku ze szkół i ośrodków kulturalnych i edukacyjnych w całej Polsce.

Spektakle uczniowskie oceniane będą w czterech kategoriach: "zespołów ze szkół podstawowych", "szkół gimnazjalnych", "szkół ponadgimnazjalnych" oraz "grup z ośrodków kulturalnych", takich jak domy kultury czy inne instytucje edukacyjne.

Konkurs przebiegać będzie w trzech etapach: pierwszy z nich to etap regionalny, drugi ogólnopolski, trzecim jest finał, który wyłoni zwycięzców.

Tematem przewodnim konkursu jest „Nasza klasyka i Sceny z Szekspira”; hasło, dające możliwość sięgnięcia zarówno do bogatej i ciekawej twórczości pisarzy polskich, jak również inspirującej do teatralnych poszukiwań twórczości dramatycznej Williama Szekspira. To 400. rocznica jego śmierci, przypadająca na 2016 rok, stała się powodem, dla którego tego nazwiska nie mogło zabraknąć w czwartej edycji Przeglądu.

Czekamy na spektakle będące ciekawą interpretacją tematów obecnych w twórczości polskich klasyków i Szekspira. Spektakle oparte na Waszych pomysłach, mówiące o tym, co Wam - nasi Młodzi Widzowie - w duszy gra. Nabór spektakli trwa od 1 września do 31 grudnia!

Szczegóły na stronie www.iteatr.tvp.pl