Znani sportowcy, ludzie kultury, społecznicy i samorządowcy - w Grudziądzu zawiązał się w środę Komitet Poparcia Bronisława Komorowskiego. Jego skład przedstawił poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Szymański. Politycy PO apelują do udziału w drugiej turze wyborów prezydenckich.

Szef PO w regionie poseł Tomasz Lenz przypomniał, że mija właśnie 25 lat, odkąd Polacy odzyskali pełną wolność, a to m.in. Bronisław Komorowski o walczył o demokratyczną Polskę. - Wolność jest wartością ponadczasową i ponadpolityczną. Bronisław Komorowski, jako prezydent naszej wolności, gwarantuje wolność, a kandydat PiS próbował do tej pory tę wolność ograniczać – twierdzi Tomasz Lenz, poseł i szef PO w regionie.

Marszałek województwa przekonywał, że obecny prezydent myśli o sprawach wielkich i ważnych dla całego kraju, ale potrafi pochylić się nad problemem każdego. - Ja też proszę o głosy. Pan prezydent jest człowiekiem po pierwsze o wielkim doświadczeniu i dobrym człowiekiem – przekonuje Piotr Całbecki.

Bronisław Komorowski jeszcze przed drugą turą wyborów odwiedzi Kujawy i Pomorze. W piątek ma gościć w Toruniu i w Bydgoszczy.