31 maja

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy wraz z Urzędem Miasta Bydgoszczy oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego zapraszają do udziału w 3.j edycji imprezy plenerowej „Bajkowa Bydgoszcz”. W ostatnią niedzielę maja, w samo południe, wyruszy bajkowa parada z Placu Wolności na Wyspę Młyńską. Organizatorzy zachęcają do udziału rodziny z dziećmi. Bajkowe kostiumy obowiązkowe!

O godz. 12:30 start zabawy na Wyspie Młyńskiej, gdzie władze lokalne uroczyście wręczą klucze do miasta dzieciom. Na uczestników imprezy czeka mnóstwo atrakcji. Na scenie występować będą dzieci z bydgoskich szkół i przedszkoli, klubów tanecznych. Gorąco zachęcamy wszystkie rodziny z dziećmi do przyjścia na imprezę w bajkowych strojach – zostanie wybrana Bajkowa Rodzina Roku! Rozstrzygnięte zostaną również inne konkursy, a zwycięzcom rozdane nagrody.

Na mieszkańców Bydgoszczy i ne tylko będą czekać również nasi animatorzy, zachęcając do wspólnych zabaw, zawodów sportowych oraz obejrzenia różnych doświadczeń i eksperymentów. Gwarantujemy, że nikt, ani młody, ani starszy, nie będzie się z nami nudził.

W ramach przedsięwzięcia delegacja bajkowych przebierańców odwiedzi również dzieci przebywające w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy. Z samego rana zawitają do placówki, aby w ten wyjątkowy Dzień Dziecka każdy maluch mógł poczuć trochę magii. Uśmiech każdego dziecka, i zdrowego, i chorego, jest bezcenny.

„Bajkowa Bydgoszcz” to inicjatywa niepowtarzalna, zbudowana całkowicie z dobrych chęci studentów, kadry naukowej oraz partnerów imprezy! Projekt jest częściowo finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Szczegóły na stronie internetowej www.bajkowabydgoszcz.pl oraz na facebooku: www.facebook.com/BajkowaBydgoszcz