"Zbliżenia" po raz trzeci z rzędu zwyciężyły podczas Przeglądu i Konkursu Ośrodków Regionalnych TVP. Jesteśmy najlepszym regionalnym serwisem informacyjnym! W historii konkursu zdarzyło się to po raz pierwszy, by jeden dziennikarski zespół stawał na szczycie podium, bez przerwy, przez trzy lata. Uroczysta gala odbyła się w Sulisławiu pod Wrocławiem.

Grand Prix po raz trzeci w naszych rękach a dokładnie w rękach szefa redakcji informacji - Jarosława Lewandowskiego, który odebrał nagrodę na uroczystej gali w Sulisławiu. - Od trzech lat „Zbliżenia” są bezkonkurencyjne. Jury doceniło zaangażowanie redakcji i ciężką prace, które mają wpływ na wysoki poziom serwisu informacyjnego - przyznał.

To naszym widzom zawdzięczamy interesujące tematy, które chcemy pokazać w najbardziej atrakcyjny sposób, ale też interweniować i pomagać. Za to nagrodzona została między innymi nasza reporterka Martyna Sobecka. Wspólnie z dziennikarką ze Szczecina przyczyniła się od odnalezienia rodziny kapitana Sierki, którego grób zainspirował badacza historii. - To jest ogromna radość i satysfakcja. - przyznała.

Nad kształtem programu pracuje kilkadziesiąt osób. Główne wydanie "Zbliżeń" o godzinie 18:30 ogląda nawet 140 tys. widzów. Skrót informacji z regionu prezentujemy też o 7:30, 18:00 i 21:45.

Przegląd i Konkurs Dziennikarski Oddziałów Terenowych TVP pierwszy raz odbył się 22 lata temu. Od tego czasu to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń prezentujących dorobek i twórczość autorów pracujących w regionalnych ośrodkach telewizyjnych. Grand Prix za najlepszy program informacyjny "Zbliżenia" otrzymały w sumie pięć razy.