Redakcja „Zbliżeń” potwierdziła podczas 22. Przeglądu i Konkursu Ośrodków Terenowych TVP prymat wśród programów informacyjnych. Szklanka statuetka to nagroda również dla widzów, ponieważ jury doceniło nas m.in. za bezpośredni kontakt z telewidzami, którzy są współtwórcami naszych informacji. Za co bardzo dziękujemy!

Grand Prix w kategorii "Najlepszy serwis informacyjny" nasz „Zbliżenia” wywalczyły już pięć razy - najwięcej w historii konkursu, a do tego trzeci rok z rzędu. To nie udało się jeszcze żadnemu z 16 ośrodków TVP. Grand Prix trafiało do Bydgoszczy w 2003, 2007, 2013 i 2014 roku.

Podczas piątkowej uroczystej gali szef redakcji - Jarosław Lewandowski - tanecznym krokiem szedł po odbiór nagrody, która dla całego zespołu jest ogromnym wyróżnieniem. Potwierdza również to, że kierunek, który został wyznaczony, jest tym, którym powinniśmy podążać. - Ja się cieszę, że udaje nam się utrzymać tak wysoki poziom, który jest bardzo dobrze oceniany, bo nasza praca jest bardzo ciężka, a nie zawsze mamy być szanse oceniani pozytywnie, dlatego bardzo cieszymy się z tego powodu - przyznał szef "Zbliżeń", odbierając laur.

Powody do radości ma również nasza reporterka Martyna Sobecka, która zdobyła drugie miejsce w kategorii "Autor najlepszej relacji reporterskiej”. Wspólnie z dziennikarką ze Szczecina zostały nagrodzone za materiał "Odnaleziony grób". Gdyby nie pomoc telewizji, rodzina nigdy by nie położyła kwiatów na grobie bydgoszczanina kpt. Sierki, który został odnaleziony przez miłośnika historii spod Szczecina. - Ogromna radość, ale też motywacja na przyszłość, bo oprócz tego, że jest nagroda, to jest poczucie, że mogłam komuś pomóc – przyznaje Martyna Sobecka, dziennikarka TVP Bydgoszczy.

Każdego dnia reporterzy starają się podejmować tematy, które są ważne dla mieszkańców Kujaw i Pomorza. Interweniujemy, kiedy niesprawiedliwość, dotyka tych najsłabszych. Codziennie czekamy na sygnały od telewidzów i zachęcamy do współtworzenia naszych informacji. Główne wydanie „Zbliżeń” ogląda ponad 140 tys. osób. To motywuje nas do wytężonej pracy i... walki o nagrodę w przyszłym roku.