Małgorzata Rogatty, nasza redakcyjna koleżanka, została dziennikarzem medycznym roku w kategorii „dziennikarz telewizyjny”. Tytuł przyznaje raz w roku ogólnopolskie stowarzyszenie "Dziennikarze dla zdrowia". Nagroda specjalna także dla Barbary Kozber, która również od lat zajmuje się w telewizji problematyką medyczną. Już po raz ósmy w Warszawie uhonorowano najlepszych polskich dziennikarzy podejmujących tematy medyczne.

- To ogromne wyróżnienie dla mnie i ogromne wyróżnienie dla całego zespołu, który przygotowuje program „Samorządni” w TVP3 Bydgoszcz i programy profilaktyczne, które robimy z Centrum Onkologii od wielu wielu lat – przyznaje Małgorzata Rogatty. Dziennikarki Małgorzata Rogatty i Barbara Kozber zostały wyróżnione za kreatywność oraz umiejętność przekazywania widzom nawet najtrudniejszych tematów związanych z medycyną. Małgorzata Rogatty została najlepszym dziennikarzem medycznym roku 2015 w kategorii „dziennikarz telewizyjny”. Jury doceniło serie programów profilaktycznych dotyczących chorób nowotworowych "Twój wybór". Uznanie zdobył także program „Samorządni”, w którym Małgorzata Rogatty poruszała tematy związane z transplantologią oraz problemami psychiatrii dziecięcej.

Nagroda specjalna także dla Barbary Kozber - za materiał telewizyjny dotyczący polskich uzdrowisk i sanatoriów, ich potrzeb i kierunków rozwoju.

Stowarzyszenie "Dziennikarze dla zdrowia" poświęca swoją uwagę szeroko rozumianej profilaktyce zdrowia, liczy ponad 100 członków. To dziennikarze prasy, radia i telewizji z całej Polski oraz reprezentujący portale internetowe. Nagroda dla najlepszego dziennikarza medycznego w kraju przyznawana jest raz w roku.