Rzetelne, prowadzone zgodnie z zasadami prawa i etyki, dobrze współpracujące z władzami i pracownikami. W regionie jest 45 przedsiębiorstw, które spełniają te kryteria i mogą pochwalić się certyfikatem "Przedsiębiorstwo Fair Play". Laureaci ostatniej edycji programu spotkali się w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim.

- W tym roku spośród 369 laureatów z całej Polski mamy 45 przedsiębiorstw z Kujaw i tylko jedną gminę - Płużnica. Ale jest to na pewno bardzo dobra gmina, którą warto pokazywać innym i brać z niej przykład i to też jest powód dla którego uważam, że warto prowadzić tego typu inicjatywy, ponieważ jednym z naszych celów jest edukacja wszystkich innych i próba spowodowania, aby prowadzili i działalność gospodarczą i zarządzali samorządami właśnie w taki sposób, jak gminy i przedsiębiorcy nagrodzeni - uważa Anna Szcześniak z Ogólnopolskiej Komisja Programu "Przedsiębiorstwo Fair Play”.

- Przede wszystkim konsekwencja, upór szefów, rozwój firm, który w tej chwili wybiega poza region. Firmy stają się firmami ogólnopolskimi, część z firm stało się firmami globalnymi, europejskimi. Te firmy osiągnęły sukces m.in. dzięki temu, że były tak konsekwentne. I dzięki temu, że pozwoliły się oceniać i weryfikować. Ambicje tych szefów pozwalały na tą weryfikację i tym samym na osiągnięcie sukcesów - twierdzi Piotr Terlecki z Regionalnej Komisji Programu "Przedsiębiorstwo "Fair Play".