Od ponad 10 lat Bydgoskie Targi Edukacyjne przyciągały tysiące gimnazjalistów, którzy chcieli poznać ofertę edukacyjną liceów i innych szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku rozszerzono dotychczasową formułę. „CV 2016” to spotkanie dla młodych, ale też dla dyrektorów szkół i pracodawców.

Szkoła, praca, kariera - tysiące gimnazjalistów przyszły na Forum Szkół Publicznych i Pracodawców „CV 2016”. To nowa formuła dla uczniów gimnazjów; pierwsza, w której biorą udział regionalni pracodawcy i przedstawiciele otoczenia biznesowego. - Są tu przedstawiciele klastra przemysłowego, klastra informatycznego, Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego - wylicza Elżbieta Wiewióra, dyrektor wydziału edukacji i sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy.

Swoją ofertę przedstawiło ponad 30 szkół ponadgimnazjalnych. Zaprezentowały nietypowe profile klas, np. wioślarski, policyjny czy wojskowy. - Jest to coś nowego. Nie są to typowe klasy, które można spotkać w innych szkołach średnich - przyznaje Michał Konowalski, uczeń klasy wojskowej VIII LO w Bydgoszczy.

W trakcie forum odbyła się również konferencja dla dyrektorów szkół oraz liderów doradztwa edukacyjno-zawodowego. Uczestnicy mogli zapoznać się m.in. z aktualnymi potrzebami rynku pracy.