Większa powierzchnia, nowe pomieszczenia, wyremontowane oddziały - Zespół Opieki Zdrowotnej w Brodnicy zakończył rozbudowę szpitala. Na pacjentów czekają unijne standardy i większa jakość służby zdrowia.

Dwukrotnie większa powierzchnia, nowy sprzęt i aparatura medyczna - Zespół Opieki Zdrowotnej w Brodnicy spełnia już wszystkie wymogi sanitarne, które nakłada ustawa o działalności leczniczej. Rozbudowa szpitala dobiegła końca. - W tej chwili posiadamy szpital w standardzie takim, jak określił minister zdrowia, czyli: odpowiednie ilości, odpowiednie powierzchnie w stosunku do łóżka, odpowiedni standard epidemiologiczny zarówno na bloku operacyjnym, jak i w pozostałej części szpitala - informuje Dariusz Szczepański, dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brodnicy.

W tzw. programie dostosowawczym szpitala znalazły się m.in. takie wytyczne, jak modernizacja bloku operacyjnego, rozbudowa szpitalnego oddziału ratunkowego czy maksymalnie trzyosobowe sale dla pacjentów. Zespół Opieki Zdrowotnej zachował wszystkie dotychczas działające oddziały i poradnie specjalistyczne. Dodatkowo na początku maja zostanie uruchomiony oddział rehabilitacyjny.

Inwestycja kosztowała ponad 38 mln zł.