Jak wygląda życie osób niepełnosprawnych? Czy spotykają się Państwo z nietolerancją? W „Zbliżeniach” TVP3 Bydgoszcz rozpoczynamy akcję, która ma uwrażliwić Polaków i zmienić ich stosunek do problemów osób niepełnosprawnych. Liczymy, że dzięki akcji poprawi się dostępność do wielu miejsc publicznych w naszym regionie.

Chcemy pokazywać dobre i złe przykłady barier architektonicznych. Chcemy pokazać te miejsca i instytucje, które już są im przyjazne. Apelujemy do Państwa o zgłaszanie nam wszystkich takich pozytywnych przykładów i tych do poprawy.

Podjazdy dla wózków inwalidzkich czy windy w urzędach, na uczelniach, pod teatrem dla wszystkich mających kłopoty z chodzeniem. Specjaliści języka migowego w urzędzie, na dworcu, na uniwersytecie, mogący pomóc rozwikłać problem sobie niesłyszącej. Sygnalizacja świetlna lub dźwiękowa, ułatwiająca poruszanie się osobom z kłopotami ze wzrokiem czy słuchem. Zajęcia ruchowe czy np. kulturalne (lub ich brak) dostosowane do osób z dysfunkcjami.

Na takie przykłady z miast i miasteczkach Kujaw i Pomorza liczymy od Państwa. Chcemy je pokazywać na naszej antenie, by - z jednej strony chwalić, a z drugiej - by apelować o wyeliminowanie barier i jednocześnie stymulować do poprawy rzeczywistości.

Czekamy na zdjęcia i filmiki z krótkim opisem pod adresem e-mail internet.bydgoszcz@tvp.pl

Bo o sprawach niepełnosprawnych, bolączkach, przykładów nietolerancji, ale też o radościach chcemy mówić na naszej antenie i przedstawiać przykłady, zgłaszane przez Państwa!