Dziennikarka TVP 3 Bydgoszcz, Barbara Kozber, wyróżniona na ogólnopolskim konkursie „Kryształowe Pióra”. Nagroda dla dziennikarzy, przyznawana za programy prozdrowotne, powędrowała do rąk naszej redakcyjnej koleżanki po raz drugi; tym razem w kategorii "Nowotwór - przełamać strach, wygrać życie" za programy poświęcone tematyce raka piersi.

- Właściwie od kiedy pracuję w telewizji, czyli od 27 lat, interesuję się zdrowiem, mówię o zdrowiu i robię takie programy. I rzeczywiście zauważyłam, że Polki i Polacy zaczęli częściej korzystać z badań profilaktycznych. To jest naprawdę niesamowite, że jeszcze wiele lat temu rak piersi był główną przyczyną zgonów wśród kobiet, a dziś nie - przyznaje Barbara Kozber.

Naszą redakcyjną koleżankę wyróżniono w ogólnopolskim konkursie za programy z cyklu „Na zdrowie" i „Wyprzedzić chorobę", których tematyka dotyczyła raka piersi. To dziesiąta nagroda przyznana dziennikarce za programy o tematyce zdrowotnej w ciągu ostatnich pięciu lat.

Wyróżnienie otrzymała także Anna Morawska z „Panoramy” TVP2. Jury doceniło jej reportaż „Depresja u dzieci".

”Kryształowe Pióra”, wręczane w hotelu Bristol w Warszawie, to nagroda dla dziennikarzy, którzy swoją działalnością zachęcają do badań profilaktycznych i edukują Polaków w zakresie chorób takich jak cukrzyca, choroby układu krążenia, depresja i nowotwory.