Premiera w co drugi poniedziałek o 17.35; kolejne emisje we wtorek o 7.00 i 20.25
Czas na interwencje
Program, w którym Monika Kamińska i Katarzyna Prętkowska poruszają problemy, obok których nie można przejść obojętnie. mówić będziemy m.in. o sposobach pomocy osobom uzależnionym, ludziom starszym, czy wykluczonym społecznie.

W najbliższym programie (20 i 21 marca) zajmiemy się tematem "Rodzicielstwa bez barier". Czy niepełnosprawność przeszkadza w byciu rodzicem? Jak trudno osobie na wózku niesłyszącej czy niewidzącej nawiązać poważną relację, wejść w związek, a potem podjąć decyzję o urodzeniu dziecka? Z jakim odbiorem społecznym spotykają się niepełnosprawni rodzice i - w końcu - jak do opieki nad takimi pacjentami przygotowana jest służba zdrowia i polskie szpitale? Co z barierami społecznymi i architektonicznymi, które utrudniają życie osobom niepełnosprawnym?

Te pytania m.in. zadamy ekspertom. W debacie w studio TVP3 Bydgoszcz wezmą udział lekarze, psychopedagodzy, autorzy regionalnej kampanii "Rodzicielstwo bez barier" oraz same osoby niepełnosprawne. Pokażemy przykłady rodzin z Kujaw i Pomorza, które mimo ograniczeń, zdecydowały się na dzieci. Program będzie tłumaczony na język migowy, a widzowie będą mogli na bieżąco komentować i wyrażać własne opinie na profilu programu na facebooku
do góry