Sukcesem reprezentacji Polski zakończyły się halowe mistrzostwa Europy w Belgradzie. Biało-czerwoni z 12 krążkami triumfowali w klasyfikacji medalowej. Ostatniego dnia czempionatu złoto w sztafecie 4x400 metrów wraz z koleżankami zdobyła Iga Baumgart z BKS Bydgoszcz.

Na pierwszej zmianie niedzielnego finału sztafet w Belgradzie pobiegła Patrycja Wyciszkiewicz. Po jej biegu Polki były na trzecim miejscu. Od niej pałeczkę przejęła Małgorzata Hołub, wyprowadzając naszą reprezentację na drugą pozycję. Na trzeciej zmianie pojawiła się Iga Baumgart. Bydgoszczanka fantastycznym biegiem dała sztafecie prowadzenie. Złoty medal halowych mistrzostw Europy reprezentacji Polski zapewniła Justyna Święty.

Halowe mistrzostwa Europy w Belgradzie przejdą do historii. Polacy zdobyli 12, z czego aż siedem złotych. To dało biało-czerwonym pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.

Oprócz Igi Baumgart do Bydgoszczy z medalami wrócą pozostali dwaj lekkoatleci z regionu, obaj z Zawiszy Bydgoszcz: Marcin Lewandowski - ze złotem w biegu na 1500 metrów oraz Paweł Wojciechowski - z brązem w skoku o tyczce.