Nie żyje Marek Ostrowski - wielokrotny obrońca reprezentacji Polski, uczestnik mundialu w Meksyku'86, grający przez trzy sezony w bydgoskim Zawiszy. Miał 58 lat

"Kilka tygodni temu Marek, który był moim przyjacielem, miał operację serca w jednym z austriackich szpitali. Wydawało się, że ze zdrowiem jest lepiej, niedawno opuścił szpital. Niestety, jego żona Hanna przekazała nam wiadomość o śmierci" - powiedział PAP, mieszkający w Linzu, Adam Kensy, który wraz z Ostrowskim grał w Zawiszy Bydgoszcz i Pogoni Szczecin.

Marek Ostrowski, urodzony 22 listopada 1959 r. w Skrwilnie na Kujawach, w drużynie narodowej rozegrał 37 meczów i strzelił jedną bramkę (w wygranym 4:1 w Atenach meczu z Grecją w eliminacjach MŚ'86). Podczas meksykańskiego mundialu wystąpił we wszystkich czterech spotkaniach: z Maroko (0:0), Portugalią (1:0), Anglią (0:3) i Brazylią (0:4).

Był wychowankiem Wisły Płock, potem grał w Stoczniowcu Gdańsk, Zawiszy Bydgoszcz (1979-82) i Pogoni Szczecin, a potem w klubach austriackich (VfB Union Mödling, SV Stockerau).