6 marca ruszyła nowa ramówka TVP3 Bydgoszcz, a w niej nowy cykl społeczny "Czas na interwencję". Będzie tez znowu coś m.in. dla działkowców, miłośników ochrony przyrody i dla dzieci.

W "Czasie na interwencję" Katarzyna Prętkowska i Monika Kamińska dotykac będą problemów, obok których nie można przejść obojętnie. W programie mówić będą o sprawach, które poruszają do głębi, o tematach – społecznie trudnych, ale bardzo ważnych. W pierwszym odcinku nowego programu temat tzw. trudnej młodzieży: co zrobić, by współcześni młodzi ludzie, dorastający tak szybko, nie zagubili się w życiu? Jak powinni reagować na ich problemy bliscy, a jak instytucje? Wreszcie w jaki sposób skutecznie wspierać ich w walce o własną przyszłość? Premiera w co drugi poniedziałek miesiąca, o 17.35. Program w założeniu swoim stawia na interakcję z widzem – będzie można w czasie programu telefonować do studia lub dzielić się swoimi opiniami na profilu "Czasu na interwencję" na facebooku.

Codziennie, od poniedziałku do piątku o godz. 7.50, przypominać będziemy najpiękniejsze polskie bajki w ramach cyklu „Bajkowa TVP3 Bydgoszcz”. Wśród filmów dla najmłodszych znajdą się takie produkcje, jak: "Kangurek Hip-hop", „Proszę słonia”, „Pomysłowi Dobromir”, „Przygód kilka wróbla Ćwirka” i inne.

Z wiosenną ramówką wracają dwa programy. W sobotnie popołudnia emisja "Eko-opcji", w której przedstawiamy akcje ekologiczne w Kujawsko-Pomorskiem, zaglądamy z leśnikami do lasów, mówimy o segregacji odpadów. A w co drugą sobotę "Ogródek bez ogródek": Magda Żakowska zaglądać będzie do ogródków, do altan i na działki, doradzając co sadzić, jak sadzić, jak pielęgnować rośliny i np. jak upiększać swój zielony zakątek.