Skandaliczne zajście podczas bokserskich mistrzostwach Polski kobiet w Grudziądzu. Sandra Drabik, utytułowana zawodniczka z Kielc, twierdzi, że została napadnięta i pobita m.in. przez jedną z pokonanych na ringu rywalek. W konsekwencji Drabik zrezygnowała z występu w finale. Oskarżana przez nią zawodniczka także twierdzi, że została pobita. Sprawę bada policja.

To miał być pokaz sportowych umiejętności i zdrowej rywalizacji. Podczas bokserskich mistrzostw Polski seniorek w Grudziądzu stoczono w sobotę kilkanaście walk. W jednej z nich na ringu spotkała się Sandra Drabik z Kielc i Ewelina Wicherska z Poznania. Po walce, już poza ringiem, między zawodniczkami miało dojść do ostrej wymiany zdań, która - według relacji pięściarki z Kielc - zakończyła się szamotaniną. - Zeszła z ringu i zaczęła się kręcić koło mnie, wyzywając, ubliżając. Starałam się nie reagować. Złapała mnie za szyję i zaczęłyśmy się szarpać – relacjonuje Sandra Drabik, zawodniczka klubu Soma Boxing Kielce.

Pomimo szansy na złoto, Sandra Drabik z powodu doznanego urazu zrezygnowała z występu w niedzielnym pojedynku finałowym, o czym poinformowała kibiców na portalu społecznościowym. Sprawą bójki zajęła się policja. Obie zawodniczki złożyły zeznania. - Postępowanie toczy się dwutorowo. Na tę chwilę dwie panie złożyły zawiadomienia, wskazując siebie jako pokrzywdzone - informuje st. sierż. Maciej Szarzyński, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu.

Druga z zawodniczek, Ewelina Wicherska, na razie sprawy nie komentuje.

Awantura na grudziądzkich mistrzostwach odbiła się szerokim echem w środowisku bokserskim. Organizatorzy zawodów są zaskoczeni zachowaniem obu zawodniczek. - Rozegrano 28 mistrzostw Polski, a takiego czegoś w tym czasie nie było. Oceniam to negatywnie, trudno się pogodzić, by dochodziło do rękoczynów między zawodniczkami. Myślę, że Polski Związek Bokserski zajmie jakieś stanowisko - podsumowuje Kazimierz Kiczyński, prezes MKS Start Grudziądz.

Okoliczności zdarzenia, jak i winnych zaistniałej sytuacji ma wskazać policyjne śledztwo.