Ogromny korek i zmiany w kursowaniu tramwajów - to efekt wykolejenia się "dwójki" w poniedziałkowe przedpołudnie na Rondzie Toruńskim w Bydgoszczy.

Przed 11.00 tramwaj linii nr 2 wypadł z szyn na Rondzie Toruńskim, blokując przejazd od strony Mostu Pomorskiego w stronę ul. Bełzy, ul. Ujejskiego i dalej w al. Jana Pawła II (czyli w ciągu drogi krajowej w kierunku wylotu z miasta na Inowrocław). Nikt z pasażerów składu nie ucierpiał.

Tramwaje "2" i "6", które planowo kursują przez Babią Wieś, skierowane zostały objazdem przez Jagiellońską i Rondo Fordońskie. na czas usunięcia awarii uruchomiono autobusową komunikację zastępczą. Autobusy jeździły na trasie Rondo Jagiellonów - hala Łuczniczka - Rondo Jagiellonów.

Po wykolejeniu tramwaju momentalnie w długim korku stanęły auta na kilku pasach ruchu pomiędzy Rondem Fordońskim i Toruńskim (na moście Pomorskim). Dla jadących al. kard. Wyszyńskiego i Fordońskiej w kierunku Ronda Toruńskiego, wprowadzono objazd przez Jagiellońską i Rondo Jagiellonów.

Gdy służby MZK za pomocą dźwigu postawiły skład na torowisko, o 11.35 przejazd przez rondo zachodnią nitką znów był możliwy.