Gratka dla fanów żołnierskiego wyposażenia: hełmów, rogatywek, kurtek, mundurów, kaleson, menażek, nożów, ale i latarek, cy wiader i maszyn do szycia. Oddział regionalny Agencji Mienia Wojskowego otworzył w Fordonie sklep z odzieżą i sprzętem. Oferta wojskowa jest bardzo bogata, a zainteresowanie nią ogromne.

Sklep działa przy ul. Trybowskiego 8. We wtorkowy ranek, przed otwarciem, w kolejce stało kilkudziesięciu miłośników militariów osób. Jak informuje AMW na swej stronie, w ofercie ponad 140 pozycji - m.in. furażerki, hełmy, mundury, bluzy i kurtki polowe, kombinezony pilotów, manierki, noże treningowe, ale i prześcieradła, kominiarki, kilka maszyn do szycia, wiadra, worki lniane czy deski do krojenia i tasaki. W ofercie również tak nietypowe rzeczy jak flagi: Australii, Belgii, Holandii, Islandii, Norwegii, Portugalii czy Węgier.

Do wizyty na os. Eskulapa zachęcać mogą niskie ceny. Przykładowo koszulki khaki z długimi rękawami kosztują niespełna 4 zł, a bluzy polowe można kupić już od około 16 zł. Ze względu na ograniczoną ilość towaru bydgoski oddział AMW wprowadził limity zakupów na jedną osobę: każdy klient może kupić najwyżej po pięć sztuk konkretnej rzeczy.

Bydgoski sklep czeka na miłośników powojskowego sprzętu dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i czwartki w godz. 9:00–14:00.