Mieszkanka Inowrocławia podczas spaceru znalazła reklamówkę, a w niej chorą, starą, zaniedbaną suczkę. Gdy zwierzę trafiło do weterynarza, było już w agonii, nie udało się go uratować. Sprawa zbulwersowała mieszkańców. Na portalu społecznościowym udostępniają zdjęcia porzuconej suczki. Liczą, że w ten sposób znajdą się osoby, które znały psa i potrafią wskazać właściciela. Sprawą zajęła się również policja.

Pola i łąki na inowrocławskim Kozłówku to popularne miejsce spacerów mieszkańców i ich pupili. Tutaj w niedzielne popołudnie Natalia Płotka natknęła się na dziwny pakunek. - Za zakrętem leżał psiak w reklamówce. Początkowo mój pies zignorował to zjawisko i poszedł dalej. Kiedy się cofnął, zorientowałam się, że rzeczywiście coś tam w tej reklamówce się rusza. Okazało się, że to była półżywa sunia - opowiada inowrocławianka.

Pani Natalia zabrała zwierzę do najbliższej przychodni weterynaryjnej. Suczka była w bardzo złym stanie. Niestety, nie udało jej się uratować. Trzeba było go uśpić. - Pies trafił do nas w niedzielę popołudniu w stanie agonalnym. Miał zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego, nie reagował na bodźce zewnętrze. Był bardzo wychłodzony. Taki elektroniczny termometr nie wskazywał żadnej temperatury, bo była za niska. Piesek był w złym stanie utrzymania - tłumaczy Bartłomiej Ryckowski, lekarz weterynarii z Przychodni „Cztery Łapy”.

O całej sprawie została poinformowana policja. Funkcjonariusze apelują o pomoc w znalezieniu właściciela psa. - Trwają czynności, mające na celu wyjaśnienie okoliczności zdarzenia. Osoba, która dopuściła się takiego czynu, musi się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat dwóch. W przypadku kiedy sprawca działa ze szczególnym okrucieństwem, kara wzrasta do trzech lat pozbawienia wolności - informuje mł. asp. Izabela Lewicka-Woszczak z Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu.

Sprawa poruszyła mieszkańców, którzy na portalu społecznościowym udostępniają post pani Natalii. Mają nadzieję, że w ten sposób szybciej dotrą do właściciela, który w tak okrutny sposób potraktował zwierzę.