Kolejna droga do remontu. Władze województwa podpisały w środę umowę na remont 22-kilometrowego odcinka trasy nr 559 z Lipna w kierunku Płocka. Koszt inwestycji to blisko 60 mln zł. Pracę rozpoczną się w przyszłym tygodniu i potrwają do czerwca 2018 roku.

- Jest to bardzo ważny kierunek dla mieszkańców gminy Lipno. Jest tam usadowionych kilka miejscowości. My z tego terenu dowozimy dzieci do Zespołu Szkół w Karnkowie, a zarazem jest to droga, która łączy nas z województwem mazowieckim - mówi Andrzej Szychulski, wójt gminy Lipno.

- Rozbudowujemy ją do 7 metrów, wynosimy ją do klasy G, czyli nadajemy jej nośność do 10 ton na oś. Będą chodniki, przejścia dla zwierząt, ścieżki pieszo rowerowe, ronda, skrzyżowania skanalizowane z drogami powiatowymi i gminnymi – wymienia Mirosław Kielnik, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy.

- Do 2022 roku czekają nas inwestycje w każdej części naszego regionu; jeśli nawet nie z funduszy unijnych, to z instrumentów zwrotnych. Chcemy zrealizować już w 100 proc. remonty dróg wojewódzkich, wszystkich 1700 kilometrów - zapowiada Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.