53-letni mieszkaniec powiatu inowrocławskiego, na które w 2011 r. wystawiono Europejski Nakaz Aresztowania, został zatrzymany w Niemczech. Dariusz Z. przez 12 lat unikał odpowiedzialności. Teraz odpowie za przestępstwa o charakterze seksualnym.

Funkcjonariuszez Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy przejęli sprawę poszukiwań listem gończym mieszkańca powiatu inowrocławskiego. Mężczyzna był podejrzany o dokonanie przestępstw o charakterze seksualnym. Pokrzywdzoną była małoletnia.

W czerwcu 2005 roku w sprawie przeciwko Dariuszowi Z. wystawiono list gończy. Od tego momentu trwały czynności związane z zatrzymaniem mężczyzny. Z uwagi na informacje, które w tej sprawie zdobyli kryminalni, w listopadzie 2011 roku wystawiono Europejski Nakaz Aresztowania.

Po 12 latach policjanci ze wspomnianego zespołu ustalili miejsce i dokładny adres, gdzie na terenie Niemiec mógł przebywać poszukiwany. Informacje te trafiły do niemieckiej policji.

53-letni dziś, Dariusz Z. został zatrzymany w poniedziałek. Wkrótce trafi do aresztu w Polsce. Tu usłyszy zarzuty za przestępstwa, których dopuścił się w latach 1998-2004.