Ma być szybciej, bezpieczniej i ładniej. W Toruniu już niedługo ma ruszyć przebudowa kilometrowego odcinka Szosy Chełmińskiej. To ważna dla torunian trasa, łącząca północną część miasta z jego centrum. W piątek władze Torunia podpisały umowę z wykonawcą.

- Inwestycja oczekiwana, potrzebna, bo ruch jest bardzo duży na tym odcinku Szosy Chełmińskiej. Koszt tego przedsięwzięcia to 20 mln zł, a kontrakt z wykonawcą opiewa na 16 - mówi Michał Zaleski, prezydent Torunia.

Umowę z wykonawcą robót, firmą Skanska, podpisano w piątek oficjalnie w Urzędzie Miasta Torunia. Inwestycja zakłada przede wszystkim budowę nowej jezdni z dwoma pasami ruchu, chodnikiem dla pieszych i ścieżką rowerową. Zaplanowano także m.in. dodatkowe przejście dla pieszych przy Przedszkolu Miejskim nr 6, gdzie w przeszłości dochodziło do niebezpiecznych sytuacji. Całkowicie przebudowane mają być także skrzyżowania Szosy Chełmińskiej z ulicami: Św. Józefa, Żwirki i Wigury, Wodociągową, Długą i Harcerską.

Najprawdopodobniej latem powstanie również zupełnie nowy przejazd kolejowy i właśnie wtedy na dwa tygodnie część Szosy Chełmińskiej będzie wyłączona z ruchu. Przebudowa ma się zakończyć do końca maja 2018 roku.