Blisko 2 kg środków odurzających przejęli toruńscy policjanci, którzy zlikwidowali handlującą nimi grupę. Trzej zatrzymani przez antyterrorystów mężczyźni usłyszeli zarzuty i trafili do aresztu.

Rozpracowanie przestępczej grupy związanej z handlem narkotykami zajęło policjantom kilka miesięcy. Kryminalni ustalili, kto sprzedaje środki odurzające, gdzie są magazynowane, a gdzie sprzedawane. Okazało się, że w jednym z mieszkań zorganizowano mini "sklep" z narkotykami, funkcjonujący w określonych godzinach.

Do wytypowanych mieszkań policjanci weszli w czwartek o świcie. Zatrzymali trzech mieszkańców Torunia w wieku 24, 30 i 39 lat. W przeszukaniach wykorzystano także policyjne psy przeszkolone do wyszukiwania narkotyków. Ostatecznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad pół kilograma marihuany, kilogram amfetaminy i ponad 1000 tabletek ekstazy. Znaleźli także wagi elektroniczne, woreczki strunowe i zeszyt z zapiskami dotyczącymi rozliczeń.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli z ust prokuratura zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Sąd zdecydował, że wszyscy najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.