14 pseudokibiców, którzy zakłócali porządek publiczny i posiadali przy sobie niebezpieczne przedmioty, poniesie konsekwencje swoich zachowań. Sąd ukarał ich grzywnami na łączną kwotę ponad 35 tys. zł, a jednego na prace społeczne. Wyroki są nieprawomocne.

Przypadkowi przechodnie 15 stycznia zawiadomili dyżurnego grudziądzkiej policji, że ulicą idzie grupa młodych mężczyzn - byli wulgarni i zaczepiali postronne osoby. Mundurowi, którzy zjawili się na miejscu, wylegitymowali trzech mężczyzn, które dodatkowo miały przy sobie wiatrówkę i pałkę teleskopową. Wszyscy byli bezpośrednio związani ze środowiskiem pseudokibiców. Policjanci zarekwirowali niebezpieczne przedmioty i skierowali wnioski o ukaranie do Sądu Rejonowego w Grudziądzu.

cztery dni później doszło do podobnej sytuacji. Osoba obsługująca monitoring miejski zauważyła kilkunastu młodych mężczyzn, którzy przemieszczali się ulicami Grudziądza. Byli agresywni i wulgarni w stosunku do przechodniów. Na miejsce natychmiast zostało wysłanych kilka patroli policji, które wylegitymowały 11 osób. I tym razem mężczyźni mieli przy sobie pałki teleskopowe, wiatrówki, łańcuchy, gaz pieprzowy, czy metalowe rurki. Legitymowani byli również związani ze środowiskiem pseudokibiców. Mundurowym tłumaczyli się, że wszyscy są przyjaciółmi i... poszli razem na spacer podziwiać panoramę Grudziądza. Funkcjonariusze skonfiskowali niebezpieczne przedmioty i skierowali wnioski o ukaranie do sądu.

Sąd Rejonowy w Grudziądzu, w wyrokach z 27 lutego, 9 i 15 marca, ukarał wszystkich uczestników wspomnianych zajść. Jedna osoba została skazana na miesiąc prac społecznych, w stosunku do innej sąd orzekł również grzywnę w wysokości 500 i 2000 zł. 11 pozostałym została zasądzona kara 3000 zł grzywny. Sąd orzekł również przepadek niebezpiecznych przedmiotów, które mieli przy sobie obwinieni.