Długopis z wykrywaczem błędów ortograficznych, czy maszyna do wiązania butów - to tylko przykłady wynalazków, stworzonych przez uczniów z regionu w ramach konkursu "Mój innowacyjny wynalazek". Kujawsko-Pomorska Agencja Innowacji rozpoczęła nabór do kolejnej edycji konkursu skierowanego do młodych wynalazców.

- Chodzi o to, żeby innowacyjność, kreatywność, oryginalność promować od najmłodszych lat i żeby ona nie zniknęła; po to, żeby potem tworzyć firmy, robić nowe produkty, wchodzić na rynki i zarabiać pieniądze na swoich głowach, mózgach i przemyśleniach - przekonuje Maciej Krużewski, prezes Kujawsko-Pomorskiej Agencji Innowacji.

To druga edycja konkursu na innowacyjny wynalazek. Wcześniej swoje prace zaprezentowało prawie 200 osób. Konkurs skierowany jest do uczniów w wieku od 6 do 20 lat. Projekty można wysyłać do 31 maja.

Kujawsko-Pomorska Agencja Innowacji w przyszłości chce uruchomić także program "Fabryka Pomysłów". Dzięki niemu uzdolnieni uczniowie ostatnich klas liceów i techników otrzymywaliby specjalne stypendia na realizacje swoich projektów.