Rada nadzorcza bydgoskiego Nitro-Chemu odpowiada na wątpliwości, dotyczące zmiany na stanowisku prezesa firmy. Dwa tygodnie temu Krzysztof Kozłowski zastąpił Tomasza Ptaszyńskiego, przez wiele lat związanego z zakładem. W specjalnym oświadczeniu rada nadzorcza przekonuje, że powodem zmiany były m.in. wykryte nieprawidłowości.

W oświadczeniu Rady Nadzorczej Nitro-Chemu czytamy m.in. że „(…) zmiana zarządu spółki nastąpiła po wykryciu nieprawidłowości związanych z zawarciem wadliwego prawnie kontraktu z albańskim odbiorcą, co naraziło firmę na stratę finansową wysokości ponad miliona dolarów (…)”. Zdaniem przedstawicieli spółki, poprzedni zarząd podejmował też inne niekorzystne decyzje - m.in. o sprzedaży budynku administracyjnego po zaniżonej cenie.

Tomasz Ptaszyński odpiera zarzuty. Jak twierdzi, zarząd spółki został odwołany bez podania konkretnych powodów. Jego zdaniem, wszystkie zadania były wykonywane w spółce prawidłowo.

W oświadczeniu, rada nadzorcza zapewnia, że nowy prezes dobrze zna spółkę i posiada niezbędne kwalifikacje. Od września 2016 roku Krzysztof Kozłowski pełnił m.in. funkcję przewodniczącego rady nadzorczej Nitro-Chemu. Wcześniej pracował w branży akwarystycznej.