W pierwszym meczu o brązowe medale mistrzostw Polski w koszykówce kobiet CCC Polkowice pokonało we własnej hali Artego Bydgoszcz 80:63. Drugi mecz w czwartek w Polkowice i ponownie pokażemy go na naszej antenie.

Zgodnie z oczekiwaniami, środowy mecz przyniósł wiele emocji. Oba zespoły zdawały sobie sprawę z tego, że wygrana już na starcie rywalizacji może dodać pewności w kolejnych meczach. Bydgoszczanki pierwsze zdobyły punkty, ale od 4. minuty inicjatywę przejęły koszykarki CCC, którze rzuciły z rzędu 14 pkt. i prowadziły nawet 20:9. Później gra się wyrównała, a po 10 minutach był remis 23:23. W drugiej kwarcie żadnej z drużyn nie udało się uciec na więcej niż 4 pkt. Prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie. Na przerwę zawodniczki schodziły przy stanie 39:36 dla miejscowych.

W drugiej połowie Artego straciło tempo. CCC systematycznie budowało przewagę i trzecią kwartę wygrało 19:9. W czwartej zespół gości próbował nawiązać jeszcze walkę, ale gdy liderka Artego Maurita Reid musiała zejść z parkietu po piątym przewinieniu osobistym, bydgoszczanki nie były w stanie już odrobić strat.

Drugi mecz obu zespołów w czwartek. Początek o godz. 19:00. Bezpośrednia relacja na antenie TVP 3 Bydgoszcz.