Nowe miejsca pracy w Bydgoszczy. Międzynarodowe firmy działające w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu poszukują pracowników. Zatrudnienie może znaleźć nawet 300 osób. Potrzebni są głównie programiści i specjaliści z branży IT, a także telemarketerzy.

Mobica istnieje od lat, ma oddziały na całym świecie, także w Bydgoszczy. Pracuje tu około 200 osób. To wysokiej klasy programiści. Firma tworzy oprogramowania. I ciągle się powiększa. Wkrótce potrzebni będą nowi pracownicy. - Nasze plany to wzrost o następne 200 osób w ciągu najbliższych kilku lat i następne 200 w kontekście realizacji naszej strategii - zdradza Wojciech Chybowski z firma Mobica Polska.

Nowoczesne usługi dla biznesu to mocna strona Bydgoszczy. Coraz więcej firm z tego sektora otwiera tu swoje siedziby, wykorzystując atuty miasta. - Wyczuliśmy odpowiedni moment w oparciu o dostępność kadr, położenie Bydgoszczy w Polsce na przecięciu ważnych dróg między Warszawą, Trójmiastem a Poznaniem - nie ukrywa Edyta Wiwatowska, prezes Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Bydgoszczy. - Chcemy, żeby to była praca jak najlepsza, jak najbardziej wyrafinowana wiedza i by wykwalifikowani pracownicy mogli wykonać zlecenia z całego świata - dodaje Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy.

W walce o pracownika swoje siły połączyły też firma ubezpieczeniowa AIG i telemarketingowa Great Call. Dzięki temu pracę mają tu znaleźć konsultanci telefoniczni, pracownicy administracji czy specjaliści od sprzedaży. - Ruszamy od początku maja z pierwszymi połączeniami do klientów AIG, natomiast docelowo lokalizacja, którą przewidzieliśmy, pomieści 120 pracowników - mówi Michał Karpiński z firmy Great Call.

Rozwój planuje też Cementownia „Kujawy" z Piechcina. Firma, działająca w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, realizuje projekty, które mają poprawić jakość obsługi klienta i zmniejszyć koszty produkcji. - Musimy ciągle coś zmieniać, ciągle coś dokładać, ciągle coś modernizować. Wymagania klientów też rosną. W związku z tym my czujemy potrzebę, żeby się doinwestować - przyznaje Stanisław Sobczyk, dyrektor Cementowni "Kujawy".

W Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w regionie działają 34 firmy. Pod koniec ubiegłego roku strefa poszerzyła się o trzy miejscowości: Nakło nad Notecią, Solec Kujawski i gminę Biały Bór pod Grudziądzem. O planach rozwoju zakładów, działających w strefie, dyskutowano podczas spotkania w Piechcinie.