Totalizator Sportowy przez kolejne cztery lata będzie partnerem Regionalnego Towarzystwa Sportowego LOTTO Bydgostia. Do uroczystego podpisania umów doszło we wtorek w siedzibie klubu.

Współpraca Regionalnego Towarzystwa Wioślarskiego z Totalizatorem Sportowym rozpoczęła się w roku 1993 i trwać będzie przynajmniej do roku 2020. Zawarta dziś czteroletnia umowa ma pomóc zawodnikom LOTTO-Bydgostii jeszcze lepiej przygotować się do igrzysk olimpijskich w Tokio. - Współpraca pomiędzy dobrze zarządzanym, osiągającym wspaniałe wyniki klubem sportowym, a mecenasem sportu jest możliwa. Przez następne cztery lata LOTTO-Bydgostia będzie miała u boku solidnego partnera, jakim jest Totalizator Sportowy - przyznaje Olgierd Cieślik, Prezes Zarządu Totalizatora Sportowego.

LOTTO-Bydgostia od 24 lat nieprzerwanie zdobywa tytuł drużynowego mistrza Polski. Od igrzysk w Sydney w 2000 roku wioślarze tego klubu zawsze wracają z medalami olimpijskimi. Duży wpływ na takie wyniki ma ponad 20-letnia współpraca z Totalizatorem Sportowym. - Jest to umowa handlowa. Jesteśmy zobowiązani do budowy zaufania, do budowy rozpoznawalności marki LOTTO. I to jest główny cel tej umowy - informuje Zygfryd Żurawski, prezes zarządu LOTTO-Bydgostii.

Niebawem ma rozpocząć się proces unowocześnienia klubowych budynków, a także rozbudowa przystani. - W tej chwili jest złożony wniosek o pozwolenie na budowę. Góra trzy miesiące, dwa, przetarg na budowę i w 2018 już będziemy się cieszyć pod koniec roku. Ci którzy nie widzieli to zachęcam, by obejrzeć wizualizację - mówi Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy.

We wtorek rozpoczęła się wioślarska i kajakarska liga czwórek. Zwyciężyły: wśród młodziczek - pierwsza osada Bydgoskiego Klubu Wioślarek, w rywalizacji juniorek młodszych - pierwsza osada LOTTO-Bydgostii, w młodzikach - Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie, a w juniorach młodszych - pierwsza osada LOTTO-Bydgostii. Ligę kajakową zdominowali natomiast młodzicy i młodziczki Zawiszy.