Ponad miesiąc temu zorganizowali pierwsze spotkanie, we wtorek natomiast pojawili się na boisku. Bydgoski zespół Amp Futbolu rozpoczął treningi. W ćwiczeniach uczestniczył między innymi reprezentant Polski w tej dyscyplinie.

Amp Futbol to dyscyplina sportu skierowana do osób po jednostronnej amputacji kończyny. Z każdym rokiem jest coraz bardziej popularna w naszym kraju. Do ligowej czołówki należą drużyny z Krakowa, Warszawy i Bielska-Białej. Od kilku miesięcy do tego grona chcą dołączyć bydgoszczanie. - Zajęcia te pierwsze będą polegały przede wszystkim na tym, że chcemy zobaczyć, jak osoby będą poruszały się o kulach w bardzo prostej formie - wyjaśnia Michał Żurowski, trener zespołu.

Na inauguracyjnym treningu zjawiło się czterech chętnych. Dla większości z nich wtorkowe zajęcia były pierwszym kontaktem z tym sportem w życiu. Zaangażowania jednak nie można im odmówić. - Jestem zmotywowany do tego, że coś nam się uda zorganizować. Lubię grać w piłkę, dlatego myślę, że uda nam się zorganizować coś większego - wyznaje Dawid Nowak

Dawid Nowak stracił nogę w wyniku nowotworu kończyny dolnej; Tak samo, jak reprezentant Polski - Sebastian Ziółkowski, który w Amp Futbol gra od sześciu lat. - Na początku była reprezentacja. Później to się podzieliło wszystko na kluby. Na chwilę obecną gram w klubie pod Warszawą - GKS Góra. Myślę że niedługo zawitam tu na stałe - opowiada.

Zespół wciąż szuka osób, które chciałyby dołączyć do drużyny. Więcej informacji można uzyskać odwiedzając oficjalny profil AMP Futbol Bydgoszcz na facebooku.