Toruńskie "Twarde Pierniki" po raz trzeci ograły Rosę Radom i wywalczyły pierwszy raz w historii klubu awans do najlepszej czwórki Polskiej Ligi Koszykówki. Jedno zwycięstwo od tego awansu dzieli natomiast koszykarzy Anwilu Włocławek.

Po dwóch triumfach a Arenie Toruń, podopieczni Jacka Winnickiego w e wtorkowe popołudnie pokonali rywala w Radomiu. Mecz miał niezwykle dramatyczny przebieg. Koszykarze Polskiego Cukru przegrywali do przerwy różnicą 13 pkt., po 30 minutach ulegali 12 pkt. i... odrobili straty w ostatniej kwarcie! 13 sekund przed końcem Kyle Weaver celnie rzucił z dystansu "za trzy" i torunianie wyszli na prowadzenie 90:89. W ostatniej akcji meczu Michał Sokołowski wbiegł pod kosz, rzucił, piłka "zatańczyła" na obręczy, nie wpadła do kosza, zebrali ją torunianie i wygrali mecz i całą rywalizację w ćwierćfinale 3-0.

Trwa rywalizacja w parze Anwil - Energa Czarni Słupsk. Po remisowym dwumeczu w Hali Mistrzów, ekipa Igora Milicicia we wtorkowy wieczór wzięła przykład z Polskiego Cukru. Pokonała rywali w ich hali. I końcówce była równie emocjonująca co w Radomiu. Pół minuty przed ostatnim gwizdkiem, przy prowadzeniu gospodarzy 68:662, Kamil Łączyński trafił za 3 pkt. i dał Anwilowi prowadzenie. W odpowiedzi Chavaughn Lewis spudłował spod kosza, a faulowany Nemanja Jaramaz wykorzystał oba rzuty wolne, pieczętując sukces włocławian. czwarty mecz w czwartek, znowu w Słupsku.

Rosa - Polski Cukier 89:90 (23:19, 30:21, 25:26, 11:24)
Rosa: Daniel Szymkiewicz 19, Robert Witka 14, Ryan Harrow 14, Michał Sokołowski 14, Jarosław Zyskowski 13, Darnell Jackson 13, Igor Zajcew 2, Filip Zegzuła 0, Kim Adams 0.
Polski Cukier: Kyle Weaver 23, Obie Trotter 14, Bartosz Diduszko 12, Łukasz Wiśniewski 11, Jure Skific 11, Aleksander Perka 8, Cheikh Mbodj 7, Tomasz Śnieg 4, Krzysztof Sulima 0, Maksym Sanduł 0.

Energa Czarni – Anwil 68:71 (14:13, 21:22, 18:16, 15:20)
Energa Czarni: David Kravish 15, Chavaughn Lewis 14, Grzegorz Surmacz 12, Marcus Ginyard 12, Łukasz Seweryn 5, Anthony Goods 5, Mantas Cesnauskis 5, Piotr Dąbrowski 0, Dallin Bachynski 0.
Anwil: Nemanja Jaramaz 17, Josip Sobin 12, Kamil Łączyński 9, Toney McCray 7, James Washington 7, Kacper Młynarski 6, Tyler Haws 6, Paweł Leończyk 3, Fiodor Dmitriew 3, Mateusz Bartosz 1.