Technologie mobilne stają coraz bardziej popularne. Coraz więcej osób opłaca rachunki, kupuje bilety do kina czy na pociąg przez internet. O najnowszych trendach i innowacjach w tej dziedzinie dyskutowano w Toruniu. Po raz 9. na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika odbywa się ogólnopolska konferencja "Dni e-Biznesu".

- Jest to unikalna szansa do współpracy nauki z biznesem. Z jednej strony potrzebujemy, aby ten potencjał, który zgromadziliśmy na uniwersytecie w zakresie badań naukowych, móc skonfrontować z tym, co potrzebuje biznes - wyjaśnia dr hab. Michał Polasik z UMK w Toruniu.

- Zaprosiliśmy osoby z banków, agentów rozliczeniowych. Mamy wiele firm start'upowych. Część są to nasi wieloletni partnerzy, część studentów z naszego koło odbyło w większości tych firm staże - informuje Mariola Makowska z Koła Naukowego Forum e-Biznesu.

- Nie ma nic lepszego dla twórców rozwiązań, dla firm, które to oferują, jak zapoznać się z reakcją klientów końcowych. Studenci są bezpośredni w tym temacie. Cenimy sobie każdą inicjatywę, kiedy możemy wymienić się informacjami - przyznaje Adam Kokoszkiewicz, Polski Standard Płatności.