Zdolni i pracowici. Laureaci konkursów przedmiotowych mają się czym się pochwalić. We wtorek w Toruniu pierwsi z nich - uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych - odebrali wyróżnienia z rąk kuratora oświaty.

- Uczestniczyłam w olimpiadzie z przyrody i odbierałam tytuł laureata z tej olimpiady. Za mną dużo ciężkiej pracy, ale opłaciło się - mówi Nadia Kolińska, laureatka olimpiady przyrodniczej. - Do konkursu przyrodniczego trzeba było dużo pracować w domu i też miałam zajęcia z panią od przyrody - dodaje Natalia Kalinowska, laureatka olimpiady przyrodniczej.

- To jest bardzo trudne. My się bardzo długo przygotowywaliśmy. W szkole nas pani Karpińska przygotowywała bardzo dobrze i bardzo jej dziękuję. Bardzo się w to zaangażowała, dlatego zostaliśmy laureatami - przyznaje Szymon Pietruszka, laureat konkursu z j. angielskiego.

- Uwielbiamy pracować z naszymi uczniami, właśnie podejmować wyzwania, takie jak przygotowanie do konkursów przedmiotowych. Uczniowie są bardzo chętni też, zmobilizowani do tego, żeby pracować i te wyzwania podejmować - zapewnia Aleksandra Karpińska ze Szkoły Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego w Toruniu.

- Te konkursy pozwalają po pierwsze w sposób praktyczny i w nieco stresującej sytuacji pokazać na ile de facto moja wiedza, moje umiejętności zostały przeze mnie jako ucznia przyswojone. To jest też ważne dla nauczycieli przygotowujących tych uczniów, którzy też mogą sprawdzić, czy metody, które stosują są skuteczne - wyjaśnia Marek Gralik, kujawsko-pomorski kurator oświaty.