Determinacja, wiara w siebie i ciężka praca to składowe sukcesu. Jak ten sukces osiągnąć, rozmawiano podczas wtorkowej konferencji w Bibliotece Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Kobiety sukcesu przekonywały zebranych, że rozwijanie swoich pasji i zainteresowań może być początkiem udanej kariery zawodowej. Spotkanie "Przepis na.. Kobiecy Sukces" zorganizowała Studencka Pracownia Innowacji wraz z Centrum Transferu Technologii i Innowacji.

- Pokazanie dobrych przykładów prowadzenia własnego biznesów może zaktywizować kobiety do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, do stworzenia własnego interesu i tym samym spełnienia się zawodowo - uważa Magdalena Świeżawska ze Studenckiej Pracowni Innowacji.

- Trzeba być konsekwentnym na pewno. Trzeba być wytrwałym, nie poddawać się. To nie jest sama przyjemność tylko i takie chwile radości. To jest też ciężka praca i różne sytuacje - pewnie nie zawsze komfortowe. Trzeba walczyć też, walczyć o ten sukces - przyznaje Alicja Dobrowolna, Teatr Improwizowany „wymyWammy”.

- Przepis to właśnie znaleźć w życiu to, co naprawdę chce się robić, co naprawdę nas kręci i zacząć to robić, niezależnie od wszystkich okoliczności, które mogą nam w tym przeszkodzić - przekonuje Magda Foeller, trener rozwoju osobistego.