Są nowe, dobre wieści o stanie zdrowia Tomasza Golloba: żużlowiec MrGarden GKM Grudziądz odzyskał częściowo czucie w nogach. To znak, że trwająca od kilku tygodni rehabilitacja przynosi oczekiwany przez lekarzy skutek.

Tomasz odzyskał czucie głębokie. oznacza to, że zdaje sobie sprawę z ułożenia nóg i czuje dotyk lekarzy i rehabilitantów. - To pierwszy objaw neurologiczny, że funkcja rdzenia kręgowego wraca. W badaniu rezonansem stwierdziliśmy, że rdzeń jest poważnie uszkodzony, ale zachowała się część włókien rdzenia. Nie ma pełnych uszkodzeń To znaczy, że jest nadzieja - nie ma pewności, ale jest nadzieja - że stan neurologiczny jeszcze się poprawi. W tej chwili może spędzić kilka godzin na wózku w pozycji siedzącej, na stole pionizacyjnym. Ma również rehabilitację od tygodnia włączoną - informuje prof. Marek Harat, kierownik kliniki neurochirurgii 10. Wojskowego Szpitala Klinicznego z polikliniką w Bydgoszczy.

Najbardziej utytułowany polski żużlowiec przebywa w tym szpitalu od miesiąca, po wypadku na torze motocrossowym w Chełmnie, gdzie doznał uszkodzenia rdzenia kręgowego i rozległego urazu klatki piersiowej.

Po urazie żeber, stłuczeniu płuc i mięśnia sercowego nie ma już śladu. Psychicznie czuje się też bardzo dobrze. W najbliższych dniach ma zostać przeniesiony na oddział rehabilitacji wojskowego szpitala.