Nowy patron skrzyżowania ulicy Polnej, Traktorowej i Fortecznej w Toruniu. Władze miasta uhonorowały, związanego blisko 40 lat z Toruniem, doktora Tadeusza Ładniaka. W uroczystości odsłonięcia pamiątkowej tablicy wzięli udział: rodzina, przyjaciele oraz samorządowcy.

Był specjalistą chorób wewnętrznych, starszym asystentem oddziałów internistycznych, a od 1979 roku związany z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Toruniu. Dr Tadeusz Ładniak - od piątku jest także patronem ronda. - To rondo, nieopodal jego domu, którym przemierzał przez 40 lat tą ulicą, myślę że będzie najlepszym upamiętnieniem, a zarazem podziękowaniem za trud, który włożył dla nas, torunian - uważa Przemysław Przybylski, radny sejmiku województwa. - Dla wszystkich torunian doktor Tadeusz Ładniak stał się wzorem cnót rzadkich, ale przez to budzących podziw uznanie i cześć jego pamięci - dodaje Michał Zaleski, prezydent Torunia.

Dr Tadeusz Ładniak zmarł 28 listopada ubiegłego roku. Odznaczony był m.in. Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, a także medalem "Zasłużony dla Miasta Torunia".