Poseł Platformy Obywatelskiej Krzysztof Brejza jest zaniepokojony stanem przygotowań do budowy drugiego etapu obwodnicy Inowrocławia. Chodzi o połączenie węzła w Latkowie z drogą krajową nr 25 w Sławęcinku. Polityk zaapelował do przedstawicieli PiS z tej części regionu o zaangażowanie w sprawę. W odpowiedzi usłyszał, że ani woli budowy, ani pieniędzy nie zabraknie.

Inwestycja, na którą mieszkańcy Inowrocławia i okolic czekają. Kilkanaście kilometrów, dzięki którym rozjeżdżane przez ciężarówki centrum miasta zostanie odciążone. Trwają ostatnie prace przy budowie pierwszego etapu obwodnicy miasta. - Dochodzą do nas sygnały, że rząd PiS chce inowrocławian wyprowadzić w pole i pozostawić obwodnicę w kształcie kadłubowym. Na to naszej zgody być nie może - przyznaje Krzysztof Brejza, poseł PO.

Chodzi o drugi etap inwestycji - kilkukilometrową trasę, która ma połączyć węzeł w Latkowie z drogą krajową nr 25 w Sławęcinku. Jak informuje bydgoski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, w postępowaniu przetargowym na ten fragment oferty zostały złożone i są obecnie weryfikowane. Równolegle GDDKiA w Bydgoszczy złożyła wniosek do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa o przesunięcie brakujących środków na realizację tej inwestycji. - Czekaliśmy na decyzję ministra infrastruktury z racji tego, że zabrakło środków po to, żeby ten przetarg rozstrzygnąć. Taka decyzja jest, te środki są przyznane i w przyszłym tygodniu ta informacja przyjdzie oficjalnie do bydgoskiego oddziału GDDKiA - odpowiada Piotr Król, poseł PiS.

W piątek rano poseł PO Krzysztof Brejza zaapelował do lokalnych polityków Prawa i Sprawiedliwości oraz do wojewody kujawsko-pomorskiego o interwencję w tej sprawie. - My nie chcemy obserwować aktywności pana wojewody w takim wykonaniu: aktywności polegającej na obściskiwaniu się z Antonim Macierewiczem i z panem ministrem Szyszko na urodzinach Radia Maryja - mówi. - To polityczny atak, który ma po prostu wzbudzić negatywne emocje względem mojej osoby, względem PiS. Nieudany ten atak, bo zadanie będzie realizowane - komentuje Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski.

Pierwszy etap obwodnicy Inowrocławia oddany do użytku ma być za dwa miesiące.