To była impreza dla każdego: biegał ten, kto lubi i kto chciał pomagać. Blisko 300 uczestników I Otwartego Biegu UKW "Mila Kazimierzowska" połączyło pasję do biegania ze szczytnym celem. Cały dochód z biegu przekazany zostanie na leczenie i rehabilitację 9-letniego niepełnosprawnego chłopca.

- Ja już sobie przebiegłem tę trasę. Standardowo biegam sam. A przyjemnie jest brać udział w takich zawodach - przyznaje Tomasz Gołczyński. - Startuję, bo bardzo lubię biegać. Biegam na 3km, 5 km, czasem na 400 metrów - dodaje Filip Kośmieja.

- Po raz pierwszy nasz uniwersytet organizuje tzw. bieg otwarty UKW „Mila Kazimierzowska”, czyli upamiętniamy naszego patrona, ale również jest bieg na 10 km im. Janka Zmudzińskiego - założyciela AZS przy naszym uniwersytecie, wybitnego pedagoga, który wykształcił wielu biegaczy - informuje Sławomir Łaniecki, rzecznik prasowy UKW.

- Ten bieg jest połączony z akcją charytatywną: zbieramy fundusze dla Kacpra Grzeszczaka – na jego leczenie i powrót do zdrowia. To taka inicjatywa uczelni, bo wielu byłych i obecnych pracowników ma dzieci, które są niepełnosprawne lub wymagają wsparcia i dla nich zbieramy – na pikniku UKW i właśnie na tym biegu – fundusze - wyjaśnia Joanna Maciejewska-Błachewicz, współorganizatorka biegu.