Jak organizacja mózgu wpływa na nasze zachowanie? Czym jest neuronauka? Jak działa nasz mózg? Na te i inne pytania odpowiedzi poszukują naukowcy, którzy zjechali na Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na XXVI Kolokwia Psychologiczne. Sesje, panele i wykłady potrwają do środy.

- Myślę, że ciągle jednak więcej nie wiemy i to tak naprawdę jest coś, co nas fascynuje. Temu służy ta konferencja „Kolokwia psychologiczne”: żeby ludzie zajmujący się na co dzień relacją mózg-zachowanie, niekoniecznie współpracujący ze sobą w tych samych ośrodkach, mieli okazję wymiany myśli, żeby przybliżyć nas do tej odpowiedzi, tak naprawdę, w jaki sposób my funkcjonujemy i jakie to wszystko ma podłoże w układzie nerwowym - tłumaczy dr hab. Michał Harciarek z Uniwersytetu Gdańskiego.

- Oprócz klasycznych wykładów, na których będą przemawiać najbardziej znane tutaj osoby zajmujące się danymi tematami, przewidujemy również sesję plakatową, gdzie będą mogli zaprezentować swoje badania młodsi naukowcy, którzy również mają interesujące wyniki. Ponadto będziemy mówić też o metodach badań, które stosuje się w neuronauce - zapowiada dr Ludmiła Zając-Lamparska, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.