24 czerwca - 2 września

W ostatni weekend czerwca Toruńska Orkiestra Symfoniczna rozpocznie, trwający ponad dwa miesiące, 21. Międzynarodowy Festiwal "Nova Muzyka i Architektura". W sobotni wieczór (o 20.00) w Sali Wielkiej Dworze Artusa - w ramach recitalu "Wirtuoz Gitary" - wystąpi jeden z najlepszych gitarzystów klasycznych na świecie - Marcin Dylla (bilety po Bilety: 25/20 zł).

Dzień później, podczas obchodów Święta Miasta, TOS zainauguruje festiwal koncertem "W 80 minut dookoła świata" w trakcie którego wykonane zostaną tańce symfoniczne oraz symfoniczne opracowania taneczne wielkich twórców muzyki, m.in.: Chopina, Dvořaka, Brahmsa, Chaczaturiana, Rodrigo, Saint-Saënsa, Piazzolli oraz Márqueza. Koncert odbędzie się na scenie na barce na Wiśle na Bulwarze Filadelfijskim o 20.00. Wstęp wolny!

Zapraszamy na koncert Zapraszamy na koncert MAMY ZAPROSZENIA DLA WIDZÓW
Toruńska Orkiestra Symfoniczna zaprasza na koncert "Z pieśnią wokół Bałtyku" (sobota, 8 lipca, godz. 20:00) w Sali Wielkiej Dworu Artusa. ten recital to propozycja dla wielbicieli muzyki romantycznej, w szczególności niezwykle zdobnej liryki wokalnej. Pieśń romantyczna jest szczególną formą muzyczną XIX wieku, kiedy to nastąpił jej intensywny rozwój jako pieśni wokalnej z towarzyszeniem fortepianu.

Podczas koncertu festiwalowego usłyszymy kilka pieśni Franza Schuberta, jak również jego nie mniej cenionych następców tj. Robert Schumanna oraz kompozytorów znanych nam bliżej z muzyki instrumentalnej – symfonicznej i kameralnej tj: Jeana Sibeliusa, Piotra Czajkowskiego i Sergieja Rachmaninowa. Z okazji 100-lecia proklamowania niepodległości Republiki Finlandii do współpracy zaprosiliśmy artystów właśnie z tego kraju – barytona Aarne Pelkonena oraz pianistę Juho Alakarppę, którzy ukończyli znakomitą Sibelius Academy w Helsinkach. Wykonawcy są laureatami wielu nagród w prestiżowych konkursach w Niemczech, Holandii i Finlandii.

Organizatorzy z TOS przekazali dla widzów TVP3 Bydgoszcz 2 dwuosobowe zaproszenia na sobotni koncert. Jak zdobyć jedno z nich?
Trzeba najpierw znać odpowiedź na pytanie: "Jaki muzyk (proszę podać imię i nazwisko) uważany jest za twórcę romantycznej pieśni solowej?"

Czekamy na odpowiedzi na pytanie pod adresem e-mail: konkurs.bydgoszcz@tvp.pl. Należy podać swe imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy!

KTO ZDOBĘDZIE NAGRODĘ? Jedną z nagród otrzyma 2 telewidzów - co 10. pełnoletni uczestnik (tzn. 10. i 20.), który przyśle prawidłową odpowiedź!!!Uwaga! Konkurs zaczyna się w czwartek 6 lipca o godz. 19.00 (od tego momentu zaczynamy liczyć e-maile; e-maile przysłane wcześniej nie będą liczone!!!) i trwa do piątku 7 lipca, do 18.29.

Każdy może przysłać wyłącznie jeden e-mail na jedno nazwisko!

Każdy zwycięzca otrzyma e-mail potwierdzający zdobycie nagrody i informację o sposobie odbioru!

Regulamin portalu tvp.pl

Polityka prywatności