3-28 lipca

Sekcja Piłki Nożnej Bydgoskiego Klubu Sportowego Chemik zaprasza do uczestnictwa w 6. edycji akcji Oponeo Wakacje z Chemikiem 2017. Są to otwarte i bezpłatne treningi piłki nożnej dla dzieci do 13. roku życia. Celem projektu jest aktywizacja dzieci poprzez sport oraz zapewnienie im możliwości aktywnego spędzenia wakacji.

Liczymy, że i tym razem akcja będzie się cieszyła ogromnym zainteresowaniem ze strony dzieci i ich rodziców. W poprzednich edycjach uczestniczyło po 350-400 uczestników. Każdy z nich przez cały lipiec brał udział w zajęciach piłkarskich prowadzonych przez wykwalifikowanych trenerów, a na koniec miesiąca uczestniczył w uroczystej gali podsumowującej miesiąc treningów.

Głównymi partnerami akcji są: Miasto Bydgoszcz, Oponeo, Kino Helios, Polski Związek Piłki Nożnej, Kujawsko-Pomorski Związki Piłki Nożnej, JAKO, KKP Bydgoszcz, Selenka, SM Budowlani i RSM Jedność, a patronami medialnymi – Express Bydgoski i TVP Bydgoszcz.

Treningi odbywać się będą przez cały lipiec, od poniedziałku do czwartku, w dwóch grupach: dla dzieci od 10 do 13 lat w godz. 11:00-12:30 oraz dla dzieci do 9. roku życia w godz. 17:00-18:30. Treningi są bezpłatne i otwarte dla wszystkich dzieci, niezależnie od płci, przynależności klubowej i tego czy ktoś wcześniej grał w piłkę nożną. Na treningi nie obowiązują zapisy, rodzice proszeni są jedynie o wypełnienie ankiety uczestnictwa, którą dzieci otrzymają od trenerów. Należy zabrać ze sobą strój sportowy odpowiedni do warunków atmosferycznych oraz picie. Treningi prowadzić będą trenerzy posiadający niezbędne uprawniania i kwalifikacje. Każdy uczestnik otrzyma dyplom ukończenia Wakacyjnego Kursu Piłkarskiego.

Zbiórka przed zajęciami odbywa się przed boiskiem ze sztuczną murawą przy ul. Glinki 79.

Poza zajęciami treningowymi organizatorzy przewidzieli dodatkowe atrakcje i konkursy z nagrodami.