2 lipca - 30 sierpnia

W tym roku w muzyczną sieć, która po zeszłorocznej łódeczce z papieru nutowego stanie się symbolem "Rzeki Muzyki 2017", złowiliśmy niesamowitych artystów, którzy na pewno zaspokoją muzyczne gusta melomanów z Bydgoszczy i turystów z całej Polski. Do sieci Rzeki Muzyki wpłynęło kilka złotych rybek - Marcin Wyrostek, Olga Bończyk, Tre VOCI, czy Elżbieta Adamiak oraz wielu innych interesujących wykonawców.

Platynowy akordeon jednego z najwybitniejszych akordeonistów w Polsce, zwycięzcy programu "Mam talent", Marcina Wyrostka, rozpocznie tegoroczną Rzekę Muzyki, a w tej edycji popłyną dźwięki z całego świata, w przeróżnych odsłonach: klasycznej i przebojowej w wykonaniu harmonijek ustnych grupy Animato, czy charyzmatycznego głosu Carlosa Roulet wraz z wiolonczelą i akordeonem grupy Furor de tango. To będzie muzyka, z jakiej słyną ulice argentyńskiego Buenos Aires, a jakiej na bydgoskiej Rzece Muzyki jeszcze nie było.

Młodzi i uzdolnieni artyści "Raffa Quartet" , stypendyści Miasta Bydgoszczy, zagrają klasyczne przeboje Vivaldiego, Beethovena czy Dvoraka, a Magdalena Cichocka - młoda wokalistka z Poznania - odkryje "Stinga na jazzowo".

Ogromnym powodzeniem cieszą się zawsze koncerty z kręgu opery i operetki, w tym roku w wykonaniu fantastycznych, młodych i niezwykle uzdolnionych polskich tenorów "TRE VOCI". Sympatycy jazzu nie tylko będą mogli delektować się "Stingiem", ale także wyjątkową odmianą tej muzyki w formie "Gypsy Jazzu" w wykonaniu "Gypsy Swing Quartet& Siergiej Wowkotrub".

Znana i lubiana aktorka - i uzdolniona wokalistka - Olga Bończyk zaprosi na "Kalinowy wieczór" z piosenkami słynnej Kaliny Jędrusik, poetyckimi i muzycznymi perełkami m.in. z Kabaretu Starszych Panów.

Ostatnie niedzielne spotkanie w tegorocznej edycji Rzeki Muzyki to koncert jubileuszowy wielkiej gwiazdy piosenki poetyckiej - Elżbiety Adamiak. Któż z obecnego pokolenia 50-, 60-latków nie pamięta z czasów studenckich jej słynnej "Jesiennej zadumy"? Artystka na bydgoskiej scenie na wodzie obchodzić będzie wraz z publicznością 40-lecie pracy artystycznej.

Do zobaczenia w amfiteatrze Opery Nova podczas tegorocznych wakacji - w każda niedzielę o 19.00.