Mieszkańcy razem dla chorych dzieci. Klienci jednej z bydgoskich galerii wzięli udział w akcji "Uszyj Jaśka". Dzięki ich zaangażowaniu, uszyto blisko 250 poszewek na poduszki, które trafiły do szpitala „Jurasza”. W kolorowe poszewki ubrane zostaną poduszki na pięciu oddziałach, w których przebywają mali pacjenci.

- Na pewno wzbudzi to uśmiech i sympatię dzieci. Bardzo dziękujemy. Poszewki przydadzą się. Zużywają się te materiały, więc super, że ktoś pomyślał, żeby zaopatrzyć szpital - nie ukrywa Katarzyna Kowalkowska ze Szpitala Uniwersyteckego nr 1 im. dr Antoniego Jurasza w Bydgoszczy.

- Szyłam, po wielu, wielu latach. Ale muszę powiedzieć, że tego, co się nauczyłam, to potrafię. Mam koleżankę, która była zawodową krawcową, to u niej tylko „śmigały" te poduszki. U mnie to niestety malutko, bo tylko dwie. Ale serce miałam duże, więc jest mi to darowane - przyznaje Bożena Sałacińska z Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy.

- Akcja skierowana była do wszystkich. Jej celem było uszycie poszewek na szpitalne oddziały dziecięce. Uszyliśmy prawie 250 poszewek. My, tzn. klienci Zielonych Arkad. My tą akcję zorganizowaliśmy, ale bez osób odwiedzających centrum, akcja nie byłaby możliwa - podsumowuje Iwona Mroczek, dyrektor CH Zielone Arkady w Bydgoszczy.