Uwaga kierowcy! Kolejne remonty, zamknięcia i objazdy w Bydgoszczy. Drogowcy rozpoczynają w poniedziałek prace na ulicach Zamczysko, Sułkowskiego i Smukalskiej. Zanim kierowcy skorzystają z nowych dróg, będą musieli uzbroić się w cierpliwość.

Dziury, koleiny i głębokie wyrwy - tak od lat wygląda wąska ulica Zamczysko. To główna trasa do osiedla Eskulapa i Pod Skarpą - popularny skrót dla mieszkańców Fordonu. - Można zostawić pół zawieszenia jadąc szczególnie ul. Zamczysko w kierunku Pod Skarpą. Jest to odciążenie jakiekolwiek, tym bardziej dojazd od strony Fordonu, od osiedla Leśnego. Jest dużo bliżej, jak przez Fordońską, ale ulica na kolana nie rzucała - powiedział nam jeden z kierowców.

Drogowcy wielokrotnie łatali dziury, teraz przygotowują gruntowny remont ulicy. - Dziura na dziurze i nie idzie się mijać. Trzeba zwalniać jak jedzie ktoś z naprzeciwka - mówi kolejny zmotoryzowany.

Od poniedziałku ul. Zamczysko zostanie na trzy tygodnie zamknięta. 7 sierpnia rozpocznie się drugi etap remontu - roboty przeniosą się na ulicę Pod Skarpą. Odcinki ulic będą zamknięte. - Dla ułatwienia kierowców pozostawiamy możliwy przejazd przy zamknięciu ul. Zamczysko. Będzie to pod Skarpą prosto pod górę do Osielska i w etapie drugim, jak zamkniemy ul. Pod Skarpą, również to skrzyżowanie będzie przejezdne - mówi Jacek Piotrowski z Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Utrudnienia mają potrwać do 31 sierpnia. Objazdami pojadą kierowcy na osiedlu Leśnym. Około miesiąca potrwa remont nawierzchni na ul. Sułkowskiego, od ul 11 Listopada do Modrzewiowej. - Tam będzie wymiana krawężników, remont całej nawierzchni. To dosyć duża powierzchnia, raczej szybciej skończymy to zadanie - mówi Jacek Piotrowski.

Prace zaplanowano do ostatniego dnia sierpnia. Roboty drogowe będą prowadzone również na ul. Smukalskiej na odcinku między Szamarzewskiego a Błądzimską.