Gwiazdy polskiej piosenki w Solcu Kujawskim. Na radiowej scenie "Lata z Radiem" wystąpiła w niedzielę Arka Noego i Cleo, tego wieczora pojawią się również Margaret i grupa Pectus. Mieszkańcy miasta bawią się na koncercie, przez cały dzień mogli uczestniczyć w audycjach radiowych nagrywanych na żywo.

Na scenie w Solcu Kujawskim, oprócz Margaret, wystąpili: uwielbiana przez najmłodszych Arka Noego, Cleo i gwiazda wieczoru zespół Pectus.

"Lato z Radiem" to gwarancja dobrej, wakacyjnej zabawy przy najlepszej muzyce na żywo. - Jest kilka rzeczy kultowych w tym kraju. "Lato z Radiem" jest kultowe, sygnał i logo wzbudzają w nas miłe wspomnienia z wakacji - powiedział Bogdan Sawicki, dziennikarz Polskiego Radia.
Audycje pierwszego programu Polskiego Radia nadawane były "na żywo" przez cały dzień, z plenerowego studia przy soleckim dworcu. Mieszkańcy mieli okazję nie tylko zobaczyć radio od kuchni ale też wystąpić w eterze. - To jest bardzo wzruszające dla obu stron: dla nich, jak nas widzą, ale też dla nas, jak przychodzą i opowiadają, że słuchają nas co dzień, pamiętają tematy audycji, konkursy. To bardzo miłe przeżycie - przyznaje Joanna Ficińska, dziennikarka Polskiego Radia.

Solec Kujawski radiowcy darzą szczególną sympatią. To tu znajduje się radiowe centrum nadawcze. Dzięki dwóm 300-metrowym masztom sygnał Polskiego Radia słychać w całym kraju.

„Lato z Radiem” to nie tylko muzyka, ale i profilaktyka. Mieszkańcy Solca mieli okazję zbadać słuch i skonsultować się bezpłatnie z laryngologiem. - Widzimy, że wiele osób nie miało świadomości, że ma problemy ze słuchem. Tu jesteśmy w stanie to zdiagnozować – tłumaczy Sandra Wawszczyk, lekarz, z Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Warszawie.

Koncert można posłuchać w radiowej "Jedynce". W wakacyjne soboty i niedziele "Lato z radiem" odwiedzi w sumie 20 miejscowości w całym kraju. I tak już od 41 jeden lat.